Zapowiedzi

2018-04-20
23 kwietnia w Miejskim Domu Kultury "Batory" odbędzie się 17. z kolei edycja Festiwalu Oddziałów Integracyjnych. Uczestnikami konkursu będą zarówno dzieci uczęszczające do klas integracyjnych przedszkoli i szkół z Chorzowa, jak i pobliskich miast: Katowic, Rudy Śląskiej, Bytomia, Zabrza.  Na scenie każdy zaprezentuje się w jednej z czterech kategorii: wokalnej, tanecznej, teatralnej, instrumentalnej. Występy oceni profesjonalne jury, które będzie miało za zadanie przyznać nagrodę główną festiwalu Grand Prix oraz wyróżnienia.
2018-04-20
Już po raz kolejny w ramach współpracy Miasta Chorzów z Fundacją Honeste Vivere - prowadzącą jeden z punktów nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie naszego miasta – we wtorek 24.04.2018r., odbędzie się szkolenie z zakresu edukacji prawnej pt: „ABC prawa”.Tym razem uczestnikami będą uczniowie drugich klas Liceum Mistrzostwa Sportowego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 przy ul. Harcerskiej w Chorzowie.
2018-04-20
Masz tylko 30 minut żeby wydostać się z pokoju pełnego zagadek. Ich tematyka będzie zależała od Twojego wyboru. Do dyspozycji masz: „Chorzowską legendę”, „Historię Ruchu Chorzów” i „Tajemniczy gabinet”. Trzy escape roomy to nowość, z której będą mogli skorzystać  uczestnicy Nocnego zwiedzania urzędu. 18 maja chętni poznają historię zabytkowego gmachu i zajrzą w niedostępne na co dzień zakamarki magistratu.
2018-04-16
Warsztaty z tworzenia zabawek ze słomy, zajęcia z upcyklingu i malowanie bawełnianych toreb – to tylko część atrakcji w ramach Rodzinny Piknik Ekologiczny. 22 kwietnia pod szybem Prezydent zagrają także zespoły: Frele i Carrantuohil. Na ekologicznej imprezie nie zabraknie zbiórki makulatury i puszek – surowce wtórne będzie można wymienić na sadzonkę lub balon z helem. Piknik rozpocznie się o godzinie 13:00. Frele zagrają o godzinie 16:00, a Carrantuohil o godzinie 17:00.
2018-04-16
Stanowisko fryzjerskie, wizażystka, trener personalny czy doradca żywieniowy to tylko część z atrakcji jakie zostały przygotowane dla uczestników biegu charytatywnego "Oko w oko z rakiem", który odbędzie się 22 kwietnia w chorzowskim Skansenie. Od godziny 8.30 rozpocznie się rejestracja uczestników biegu charytatywnego. Biegacze mają do wybory 3 dystanse: 5km, 10km i Nordic Walking 5km. Podczas imprezy będzie prowadzona zbiórka peruk i chust, które zostaną przekazane dla dziewczyn i kobiet zmagających się z chorobą onkologiczną.
2018-04-11
„Chodzić każdy może” – pod takim hasłem 28 kwietnia na Stadionie Śląskim odbędzie się V Ogólnopolski Marsz Nordic Walking. Start i meta znajdują się na bieżni boiska treningowego. Zawodnicy mają do wyboru dwa dystanse: 5 lub 10 km alejami Parku Śląskiego. Integralną częścią imprezy jest także Marsz Malucha dedykowany najmłodszym uczestnikom, którzy będą mieli do pokonania 400 metrów. Impreza rozpocznie się o godz.
2018-04-09
3 dni, 30 sędziów z czterech krajów, 54 dywizje taneczne, 150 zespołów, ponad 2000 uczestników. Między 21 a 23 kwietnia hala Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Chorzowie zmieni się w arenę MP Cheerleaders. Będziemy mogli obserwować rywalizacje najlepszych polskich zespołów. - Rozwój cheerleadingu w Polsce rozpoczął się w 1988 roku, kiedy dzięki inicjatywie Ruty i Edwarda Krajewskich powstał pierwszy tego rodzaju zespół w Warszawie.

 

segregus www