2017-12-13
8 grudnia  w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 odbył się spektakl  francuskich artystów z Théâtre de Caravanserail , którzy przybyli do Chorzowa z Courbevoie pod Paryżem. Zespół tworzy małżeństwo aktorów Estelle Bonnier – Bel-Hadj, Mansour Bel Hadj oraz ich pięcioletni syn Ismaël.  Stworzyli oni spektakl „ Scuola”, z którym przemierzają swoim kamperem  trasę z Paryża do Teheranu.
2017-12-12
Hrabia Reden zmienił wizerunek na zimę. 5-metrowy szalik i olbrzymia czapka – to prezent, który seniorki z Chorzowa wydziergały specjalnie dla niego. 12 grudnia pomnik stojący na placu Hutników opatulono zimowym kompletem przygotowanym przez seniorki z Centrum Integracji Międzypokoleniowej i Klubu Ewa. Ojciec górnośląskiego przemysłu stoi na kilkumetrowym cokole, dlatego nie obyło się bez zwyżki.Pomnik Redena wybrano nie bez powodu, to właśnie w jego okolicy odbędzie się Chorzowski Jarmark Bożonarodzeniowy.
2017-12-08
Bieg z ciężką drabiną i wspinaczka na 3. piętro w kilkanaście sekund? Brzmi niewiarygodnie, ale to zadanie, z którym 8 grudnia w Chorzowie zmierzyło się ok. 70 strażaków z całej Polski. W Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej odbył się XXIII Międzynarodowy Turniej we wspinaniu przy użyciu drabiny hakowej. Zawodnicy mieli bardzo trudne zadanie: 33-metrowy bieg z ponad 8-kilową drabiną, a następnie wspinaczka na ścianę imitującą budynek.
2017-12-08
Urząd Miasta w Chorzowie zaprasza na wykład lek. med. specjalisty chirurgii Przemysława Króla z Zespołu Szpitali Miejskich, poświęcony rakowi piersi – od profilaktyki po terapię. Wykładu pod tytułem „Rak piersi - współczesne spojrzenie na profilaktykę, diagnostykę i terapię” będzie można wysłuchać w poniedziałek, 11 grudnia, w Dużej Sali Posiedzeń Urzędu Miasta w Chorzowie. Wydarzenie to jest również okazją do przekazania informacji o programach polityki zdrowotnej realizowanych aktualnie przez miasto oraz planowanych na rok 2018.
2017-12-07
5 grudnia uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Miłośników Ziemi Śląskiej wzięli udział w Dniu Zdrowia. W ramach wydarzenia odbyło się  wiele ciekawych konkursów (m.in. kulinarny lub test wiedzy), wykład  „Dieta w życiu człowieka” prowadzony przez wykładowcę AWF Katowice Karola Bara, warsztaty kulinarne „Kuchnia Św. Hildegardy”, zajęcia z jogi, kurs pierwszej pomocy dla klas czwartych szkoły podstawowej oraz bieg terenowy.
2017-12-07
Centrum Integracji Międzypokoleniowej zaprasza do wzięcia udziału w dwóch konkursach: na ozdobę i kartkę świąteczną. Kartkę świąteczną można przygotować ręcznie, tradycyjnym technikami albo wykonać własnoręcznie w programie graficznym. Można ją pokolorować, wykleić, pomalować, wyszyć… Metod jest wiele, a każda dopuszczalna. Pojęcie „świątecznej ozdoby” jest z kolei bardziej pojemne. Bombka, stroik czy łańcuch na choinkę? A może coś zupełnie innego? W organizowanych przez Centrum Integracji Międzypokoleniowej konkursach liczą się przede wszystkim kreatywność, oryginalność oraz estetyka.
2017-12-07
Rusza drugi  nabór do kadry CUMY! Poszukujemy dodatkowych dwóch osób, które podejmą wyzwanie i zostaną opiekunami realizującymi zadania dla 10-cio osobowej Grupy Pilotażowej w ramach projektu CUMA. Rekrutacja potrwa do 15 stycznia.Szukamy osób, które:- ukończyły 18 rok życia i nie zostały skazane prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo,- posiadają wykształcenie wyższe w przynajmniej jednej z wymienionych poniżej dyscyplin naukowych: a) pedagogika; b) psychologia; c) socjologia; albo – posiadają  wykształcenie wyższe w dowolnej innej dyscyplinie naukowej i jednocześnie odbyły kursy  lub szkolenia obejmujące świadczenie doradztwa lub wsparcia na rzecz osób lub rodzin zagrożonych  wykluczeniem społecznym,– posiadają doświadczenie w pracy z grupą w prowadzeniu zajęć edukacyjnych, reintegracyjnych,  terapeutycznych lub podobnych, świadczonych na rzecz osób i rodzin zagrożonych wykluczeniem  społeczno-zawodowym lub jako animator społeczny czy pedagog ulicy (streetworker), albo – posiadają doświadczenie w realizacji innych niż wskazane powyżej działań na rzecz młodzieży  zagrożonej wykluczeniem społecznym.

segregus www