2017-10-19
20 października w związku z organizowanymi raz do roku Ogólnopolskimi Dniami Kariery z OHP w Młodzieżowym Centrum Kariery w Świętochłowicach przy ul. Sądowej 1 odbędzie się spotkanie z przedstawicielami różnych zawodów. W programie przewidziane jest spotkanie z Dominiką Stasiuk, która ukończyła średnią Szkołę Muzyczną w klasie śpiewu, a obecnie oprócz śpiewu pasjonuje się również pieczeniem wytwornych ciast, które wykonuje z ogromną pasją.
2017-10-18
18 października w Sali Posiedzeń Urzędu Miasta w Chorzowie uroczysta sesja zainaugurowała 6. kadencję Młodzieżowej Rady Miasta. Podczas sesji spośród uczniów chorzowskich szkół ponad-gimnazjalnych zostali wybrani przedstawiciele Rady: Przewodnicząca MRM - Weronika WalenciakWiceprzewodniczący MRM - Krzysztof GrzybekSekretarz MRM - Rafał KołodziejSkarbnik MRM - Wojciech Duda Celem Młodzieżowej Rady Miasta jest m.
2017-10-18
17 października w Chorzowskim Centrum Kultury odbył się okrągły jubileusz 30-lecia Szkoły Podstawowej nr 5 im. Janusza Kusocińskiego w Chorzowie. Sala CHCK szybko zapełniła się zaproszonymi gośćmi, sympatykami oraz byłymi i obecnymi uczniami tej placówki. Na gali obecni byli: Prezydent Miasta Andrzeja Kotala oraz jego Zastępca ds.  Społecznych Wiesław Ciężkowski, którzy złożyli gratulacje na ręce dyrektora szkoły Wojciecha Niezgody.
2017-10-18
16 października w ramach europejskiego projektu „Leading to Learn Togheter” ( LELETO) gościliśmy przedstawicieli i ekspertów z zakresu edukacji  z  Wielkiej Brytanii, Litwy, Łotwy  i Estonii. Celem spotkania była wymiana doświadczeń oraz dyskusja nad  podejściem jakościowym w zakresie rozwoju zawodowego nauczycieli w UE. Gości przywitał Zastępca Prezydenta Miasta ds. Społecznych Wiesław Ciężkowski, który nie tylko opowiedział o Chorzowie, ale także odpowiadał na wszystkie pytania zainteresowanych.
2017-10-17
Zamiast Ali, która ma kota - Paulek, który uczy się „pisać i czytać po naszymu”. Do chorzowskich szkół trafiło 100 egzemplarzy „Górnośląskiego ślabikorza”. Elementarz to zbiór czytanek i rymowanek pisanych gwarą. Jego lektura to okazja do poznania historii regionu, lokalnych tradycji i zwyczajów, a także śląskich słów, takich jak np. pukeltasza, tyta czy krauza. Z elementarza uczniowie będą korzystać m.
2017-10-17
Sukces młodego chorzowianina! 16 października w Kancelarii odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów Prezesa Rady Ministrów. Województwo śląskie było reprezentowane przez 5 najlepszych stypendystów spośród 442 uczniów wyróżnionych, wśród nich znalazł się Paweł Wyrzgoł uczeń VII Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 im. J. Śniadeckiego w Chorzowie. Uczeń klasy maturalnej swoją edukację w VII Liceum Ogólnokształcącym rozpoczął jako piłkarz AKS Wyzwolenie.
2017-10-17
Chorzowsko-Świętochłowickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. zawiadamia, że od godziny 8:00 18 października do godziny 8:00 19 października, w związku z prowadzonymi przez Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów S.A. pracami wystąpią ograniczenia w dostawie wody z możliwością jej całkowitego braku w Chorzowie przy ulicach:    17 Sierpnia    Bożogrobców    Bytkowska    Harcerska    Kasprowicza    Kalusa    Kolejowa    Rodziewiczówny    Skłodowskiej-Curie    pl.

segregus www