2017-06-27
Ze względu na konieczność naprawy urządzeń odwodnienia ulicznego, 30.06 (piątek) o godzinie 8:00 zamknięty dla ruchu pojazdów zostanie przejazd pod wiaduktem kolejowym na ul. Legnickiej (w sąsiedztwie skrzyżowania z ulicami Rębaczy i Wiejską). W związku z powyższym wyznaczone zostaną objazdy pomiędzy skrzyżowaniem ulic Legnickiej/Wiejskiej/Rębaczy i ulicą Katowicką prowadzone ulicami: Rębaczy - Główną - Maciejkowicką - Legnicką - Królowej Jadwigi - Skłodowskiej-Curie - Nową.
2017-06-22
84 tysiące osób, mimo kapryśnej aury, uczestniczyło w święcie Szlaku Zabytków Techniki. Uczestnicy Industriady mogli w tym roku wybierać spośród pół tysiąca wydarzeń odbywających się w 47 obiektach i 27 miastach regionu – w tym w hali dawnej elektrowni Huty Królewskiej oraz na terenie pod Szybem Prezydent w Chorzowie. Tegoroczną odsłonę festiwalu podsumowano 22 czerwca w odrestaurowanych wnętrzach dawnej stolarni Muzeum Śląskiego w Katowicach.
2017-06-22
Podczas XXXVIII Sesji Rady Miasta Chorzów podjęto uchwałę w sprawie udzielenia absolutorium dla Prezydenta Miasta Chorzów Andrzeja Kotali za 2016 rok. W głosowaniu wzięło udział 20 radnych. Za udzieleniem prezydentowi absolutorium było 15, przeciw 4, 1 się wstrzymał. - Cieszę się, że radni pozytywnie ocenili realizację zeszłorocznego budżetu. Udało nam się zrealizować większość zaplanowanych inwestycji, między innymi zakończyć budowę centrum przesiadkowego, ocieplić wiele budynków mieszkalnych i szkół oraz przeprowadzić inwestycje w obu szpitalach – mówił po sesji Andrzej Kotala.
2017-06-21
Informujemy, że między 22 a 24 czerwca na skrzyżowaniu ulic Królowej Jadwigi i Legnickiej prowadzone będą prace związane z wymianą asfaltowej nawierzchni jezdni. W związku z powyższym - mając na względzie zakres prowadzonych prac - zachodzi konieczność zamknięcia dla ruchu pojazdów przejazdu przez wiadukt drogowy zlokalizowany w ciągu ul. Królowej Jadwigi nad linią kolejową. Ruch pojazdów ciągiem ulicy Legnickiej (w miejscu prowadzonych prac) odbywać się będzie wahadłowo jednym pasem ruchu.

segregus www