2017-04-27
W Chorzowie zakończyły się konsultacje dotyczące dołączenia miasta do metropolii. Chorzowianie oddali 1305 ważnych głosów, z czego 1165 (nieco ponad 89%) było za wejściem Chorzowa w skład tworzonego związku metropolitalnego, a 140 przeciw. Podczas XXXV Sesji Rady Miasta radni podjęli uchwałę pozytywnie opiniującą przystąpienie Chorzowa do związku metropolitalnego.Przypomnijmy: 12 kwietnia w Chorzowie ruszyły konsultacje dotyczące metropolii.
2017-04-27
19-letnia Klaudia Nowak, trenująca w UKS Pover Kuźnik Chorzów, została mistrzynią świata w wyciskaniu klasycznym! Młoda sportsmenka wycisnęła 82,5 kg i po ciężkiej rywalizacji pokonała Szwedkę oraz Amerykankę, które zajęły kolejno II oraz III miejsce. Mistrzostwa odbyły się w miniony weekend w Cleveland, w Stanach Zjednoczonych (Teksas). Dziś Klaudia przyjęła gratulacje od Zastępcy Prezydenta Miasta ds. Społecznych, Wiesława Ciężkowskiego.
2017-04-27
Kamienica - Kawiarnia i Galeria Sztuki Współczesnej to zupełnie nowe miejsce na kulturalnej mapie Chorzowa. Wnętrza pamiętające początek XX w., kryształowe żyrandole, ogród zimowy z przepięknymi witrażami - mieszkanie przy ul. Rynek 7 robi dziś ogromne wrażenie. Oryginalny wystrój mieszkania, znajdującego się na I piętrze, datuje się na początek XX w. Powstało prawdopodobnie około 1915 roku. Nie wiadomo, kto był jego pierwotnym użytkownikiem.
2017-04-25
26 kwietnia na terenie Domu Pomocy Społecznej Republika przy ul. Michałkowickiej 4 odbyło się uroczyste przekazanie dwóch nowoczesnych mikrobusów. Dziewięcioosobowe samochody marki VW Caravelle są przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach. Pojazdy udało się pozyskać dzięki dofinansowaniu Śląskiego Oddziału PFRON w ramach realizacji Programu wyrównywania różnic między regionami III - obszar D.
2017-04-20
Zadania_z_zakresu_zdrowia_publicznego_-_ZA_2.xls
2017-04-20
19 kwietnia w Młodzieżowym Domu Kultury odbyło się podsumowanie konkursu „Chorzowianin Roku 2016”. Kandydatów do nagrody (przyznanej już po raz 20.) zgłaszali mieszkańcy, natomiast wyboru dokonała Kapituła Konkursu. Chorzowianinem Roku 2016 został Adam Lisek, pomysłodawca i prezes Chorzowskiego Bractwa Rycerskiego Bożogrobców. Do tytułu nominowano w tym roku pięć osób: Jana Mieńciuka, działacza społecznego; Joannę Tabor, koordynatorkę wolontariatu w chorzowskim hospicjum; Adama Liska; Piotra Jarzębaka, czyli Flasha Chorzowskiego, zaangażowanego w działalność społeczno-charytatywną; Grażynę Widerę, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Chorzowie, zaangażowaną m.
2017-04-19
Miejski monitoring w Chorzowie uzupełniono o pierwszą kamerę typu „fisheye”. Kamera sferyczna pozwala na rejestracje obrazu nie tylko z przodu, ale także wokół urządzenia. Dzięki 360 stopniowej panoramie na ekranach w Miejskim Centrum Zarządzania Kryzysowego widać teraz każdy zakamarek ulicy Piotra. – Na podstawie zgłoszeń mieszkańców i ilości zdarzeń podjęliśmy decyzję aby nową kamerę przetestować w Chorzowie II.

segregus www