Wydarzenia

2017-03-24
Policjanci i seniorzy wypracują metody współpracy, dzięki której Chorzów będzie miastem bezpieczniejszym dla osób starszych.23 marca odbyło się pierwsze spotkanie, na którym rozpoczęto rozmowy na ten temat. - To początek tworzenia strategii poprawy poczucia bezpieczeństwa wśród seniorów w której będą mieć oni swój duży udział - mówi Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta ds. aktywizacji społecznej.
2017-03-23
- Na razie testujemy system na parkingu przy ul. Zjednoczenia. Jeśli aplikacja się sprawdzi, podobne rozwiązanie będziemy chcieli wprowadzić na pozostałych parkingach w centrum miasta – tłumaczy Dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Chorzowie Piotr Wojtala. Pilotażowym programem objęty został parking między szkołami ogólnokształcącymi przy ul. Zjednoczenia (odcinek od ul. Powstańców do ul. Dąbrowskiego).
2017-03-22
W Chorzowie samorządowcy i parlamentarzyści uczcili pierwszy dzień wiosny sadząc drzewa. Dzięki inicjatywie na Placu Hutnika pojawiły się 3 młode klony. Swoje sadzonki wkopali m.in. prezydent Chorzowa Andrzej Kotala, jego zastępca Marcin Michalik, marszałek Wojciech Saługa, posłowie Borys Budka i Marek Wójcik oraz senator Leszek Piechota. Wtorkowy event był inauguracją ogólnopolskiej akcji „Drzewo Plus”, mającej na celu niwelowanie negatywnych skutków wejścia w życie tzw.
2017-03-17
Szkoła Podstawowa nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi w Chorzowie zaprasza wszystkich uczniów klas IV-VI do udziału w konkursie języka angielskiego. Konkurs ma na celu:* podnoszenie poziomu umiejętności językowych uczniów,* przygotowanie uczniów do dalszego kształcenia językowego,* rozbudowanie wśród uczniów szkół podstawowych zainteresowania językiem angielskim,* wzbogacenie i doskonalenie pracy z uczniem zdolnym.
2017-03-16
Nowy dyrektor Chorzowskiego Centrum Pediatrii i Onkologii Włodzimierz Kaczmara rozpoczął pracę. W pierwszej kolejności spotkał się z wicedyrektorami szpitala. W miarę możliwości chce też jeszcze dziś rozmawiać z szefami oddziałów. – Najważniejsze jest by teraz uspokoić sytuację, bo żadnego zagrożenia dla funkcjonowania szpitala ani teraz, ani w przyszłości nie ma – wyjaśnia nowy dyrektor. – Musimy pamiętać, co w tej chwili jest najważniejsze, to zdrowie dzieci, które są w naszym szpitalu.
2017-03-16
Między 21 a 24 marca w Zespole Szkół Sportowych nr 1 w Chorzowie odbędzie się XXVII Szkolny Festiwal Miniatur Teatralnych. Podczas dwóch dni przeglądu prezentować się będą klasy z poszczególnych kategorii wiekowych. Spośród zwycięzców jury wybierze Grand Prix oraz przyzna nagrodę Januszka dla najlepszego aktora. Impreza cieszy się dużą popularnością w środowisku szkolnym, integruje uczniów nauczycieli i rodziców.
2017-03-16
28 marca w VI LO im. M. Skłodowskiej – Curie odbędzie się II Miejski Konkurs HIV/AIDS. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Wstęp wolny. Celem konkursu jest m.in. poszerzenie wiedzy o HIV i AIDS wśród młodzieży, wskazanie bezpiecznych zachowań chroniących przed zakażeniem HIV oraz rozpowszechnienie tolerancji wobec osób zakażonych wirusem HIV i chorych na AIDS. Impreza objęta jest Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Chorzów.

 

segregus www