2018-05-24
Chorzowska szkoła podpisała umowę o współpracy z Polską Grupą Górniczą. Dokument gwarantuje uczniom Zespołu Szkół Technicznych nr 1 zatrudnienie. 16 z nich może liczyć na stanowisko technika górnictwa podziemnego, a 15 na pracę w zawodzie górnika eksploatacji podziemnej. Porozumienie z Polską Grupą Górniczą dotyczy przyszłego roku szkolnego. - To bardzo dobra wiadomość dla naszych uczniów, a także dla tych, którzy myślą o związaniu swojej kariery zawodowej z górnictwem - zapewnia Sylwia Tkocz, dyrektor  Zespołu Szkół Technicznych nr 1.
2018-05-24
W związku z Wielką Paradą Historyczną organizowaną w Chorzowie w sobotę 26.05 wprowadzone zostaną następujące zmiany w organizacji ruchu na ulicach miasta:- zamknięcie dla ruchu pojazdów ulicy Wolności na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem z ulicami Hajducką/Strzelców Bytomskich i skrzyżowaniem z ulicą Chrobrego: od godziny 10.00 do czasu przejścia parady na deptak ulicy Wolności,- zamknięcie dla ruchu pojazdów ulicy Chrobrego na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem z ulicą Księcia Władysława Opolskiego i skrzyżowaniem z ulicą Wolności: od godziny 10.
2018-05-23
W Czwartek 24.05 o godz. 7:00 w związku z imprezą plenerową „Ogrody Szekspirowskie” organizowaną przez Chorzowskie Centrum Kultury zamknięta dla ruchu pojazdów zostanie ulica Sienkiewicza na odcinku pomiędzy ulicami Wolności i Kazimierza (https://tinyurl.com/ya9yxuyg).Przywrócenie ruchu planowane jest 25.05 w godzinach porannych.Zmiany związane z zamknięciem fragmentu ulicy Sienkiewicza naniesione zostały na mapy nawigacji i mobilnego systemu zarządzania ruchem udostępnionego przez firmę Waze w ramach współpracy Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów z firmą Google (program Connected Citizens https://www.
2018-05-23
17 maja, po trwającej ponad pól miesiąca wyprawie Magdalena Gorzkowska stanęła na szczycie Mount Everest. Chorzowianka jest najmłodszą Polską, której udało się zdobyć najwyższą górę świata. – W czasie wypraw wysokogórskich czuję się jak ryba w wodzie. Uwielbiam stawiać sobie wysoko poprzeczkę i przeć mimo przeciwności do celu – przekonuje Gorzkowska. Chorzowianka ma na swoim koncie nie tylko zdobyte szczyty: Kilimandżaro, Elbrus, Aconcague i Mount Blanc, ale także liczne sukcesy biegowe.
2018-05-22
W tym roku mija 15 lat od uruchomienia elektrociepłowni CEZ Chorzów. Od samego początku swojej działalności kieruje się dewizą, że wspólnie można zmieniać świat wokół siebie. Z tego powodu przy elektrociepłowni działa program „Pomagamy”, który ma na celu pomoc osobom najbardziej potrzebującym oraz instytucjom działającym w najbliższym sąsiedztwie zakładu. Co roku ze wsparcia fi­nansowego i rzeczowego CEZ Chorzów korzysta kil­kadziesiąt organizacji i osób prywatnych.
2018-05-22
Ruszył przetarg na wykonanie generalnego remontu przejścia podziemnego na „flocie” (pod skrzyżowaniem ulic 3 Maja i Katowickiej). Miasto otrzymało na ten cel 1 083 900 zł dotacji z budżetu państwa. Szacowany koszt inwestycji to prawie 2 mln zł. Dodatkowe środki pozwolą na wykonanie kompleksowej przebudowy. Zmodernizowane przejście podziemne zostanie przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych dzięki zamontowaniu nowoczesnych wind.
2018-05-21
Między 18 a 20 maja w Parku Śląskim na Polach Marsowych obok Stadionu Śląskiego odbyły się VI  Targi Turystyki Weekendowej Atrakcje Regionów. Targi promują wyjątkowe miejsca i obiekty w Polsce. Przedstawiają zarówno te popularne, jak i te mniej znane atrakcje turystyczne.    Odwiedzający targi mieli okazję  zapoznać  się z kompleksową ofertą turystyczną województw, miast, powiatów i gmin.

segregus www