Podpisanie przysięgi bliźniaczego partnerstwa z miastem Tarnopol 28 sierpnia 2009 r. w Tarnopolu

28 sierpnia 2009r. na Ukrainie odbyła się oficjalna uroczystość podpisania przysięgi bliźniaczego partnerstwa pomiędzy Tarnopolem a Chorzowem. Uroczystość podpisania przysięgi była elementem obchodów Święta Miasta Tarnopola. W ramach uroczystości, 28 sierpnia w Miejskim Domu Kultury w Tarnopolu otwarta została wystawa Piotra Olesia – „Korzenie – Skansen w Chorzowie”, chorzowskiego fotografika. Chorzowskiej delegacji w Tarnopolu przewodniczyli Henryk Wieczorek Przewodniczący Rady Miasta Chorzów i Marian Salwiczek Zastępca Prezydenta Miasta Chorzowa. W Chorzowie uroczystość podpisania przysięgi odbyła się 5 czerwca w trakcie Święta Miasta Chorzowa, a dokumenty podpisano podczas uroczystej sesji Rady Miasta zwołanej w Chorzowskim Centrum Kultury.

óz1
Marian Salwiczek Zastępca Prezydenta Miasta Chorzów i Roman Zastavny Mer Tarnopola podpisują przysięgę bliźniaczego partnerstwa pomiędzy Chorzowem a Tarnopolem.

óz3

óz4

óz6

Podpisanie przysięgi bliźniaczego partnerstwa odbyło się w obecności chorzowskiej delegacji