HARCERZE Z ISERLOHN W CHORZOWIE

27 lipca 2006 r. w dużej sali posiedzeń Urzędu Miasta Chorzów odbyło się spotkanie harcerzy z partnerskiego miasta Iserloh w Niemczech z przedstawicielami chorzowskich władz. Młodzież przywitał zastępca prezydenta miasta ds. społecznych Joachim Otte , który opowiedział o historii Chorzowa, jego kierunkach rozwoju oraz o tym, co ciekawego można zobaczyć w mieście. Po spotkaniu w ratuszu , zaplanowano pobyt w Skansenie i wizytę w Planetarium na terenie Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie .
50 osobowa grupa harcerzy z niemieckiego miasta Iserloh przebywała w Polsce na dwutygodniowym obozie w Kucubach , zorganizowanym przez Chorzowski Hufiec ZHP. W ramach nawiązanej współpracy z hufcem w Iserlohn , chorzowscy harcerze odwiedzą zaprzyjaźnione miasto w przyszłym roku .

h1

h2