CHORZOWSCY SPORTOWCY NA ŚWIĘCIE SPORTU BLIŹNIACZEGO MIASTA ISERLOHN

Od 31 maja do 3 czerwca, grupa 120 sportowców, piłkarzy, piłkarek ręcznych, lekkoatletów, pływaków, tenisistów stołowych oraz koszykarzy po raz pierwszy reprezentowała chorzowskie środowisko sportowe w zawodach organizowanych w partnerskim mieście Iserlohn w Niemczech. Chorzowscy sportowcy zakończyli zmagania sportowe na najwyższych miejscach.
Prócz zmagań sportowych, sportowcy mieli okazję poznać miasto i nawiązać kontakty ze swoimi kolegami z Iserlohn i innych partnerskich miast niemieckiego bliźniaka. Całodzienne sportowe zmagania, które rozgrywane będą w sobotę zakończyły się wielkim balem sportowców. W niedzielę na terenie kompleksu basenów w Iserlohn odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i pucharów.

sp1
Najmłodsi uczestnicy Święta Sportu w Iserlohn - piłkarze Klubu Sportowego "Stadion Śląski"

sp2

Bardzo dobrze na turnieju wypadli pływacy UKS "Hajduki", na zdjęciu ze swoją trenerką Hanną Kurczyk

sp3

Równie dobre wyniki osiągnęli pływacy UKS "KUSY" (na zdjęciu ze swoją trenerką Małgorzatą Myrcik)

sp4

Informacje z Święta Sportu odbiły się szerokim echem na łamach lokalnej prasy. Na zdjęciu powyżej, przewodniczący delegacji miast partnerskich Iserlohn, którzy towarzyszyli swoim młodym sportowcom, pierwszy z prawej: radny Krzysztof Łazikiewicz, szef delegacji chorzowskiej z pamiątkowym pucharem z okazji Święta Sportu Iserlohn 1-3 czerwca 2007 r.