Biuletyn informacyjny UM Chorzów nr 14/2018
2018-05-11

RADA MIASTA

 

KOMISJE

15.05 godz. 7.30 Komisja Rewizyjna


DYŻUR RADNEGO

17.05 (czwartek) w godz. 13.00 – 16.00, pok. 201 dyżur będzie pełnić radny Marek Kopel

 


AKTUALNOŚCI

 

Chorzów wyróżniony za unijne inwestycje


7 maja w Teatrze Rozrywki odbyła się dwudziesta gala z okazji Święta Europy. Wydarzenie ma na celu upamiętnienie początków integracji europejskiej. Co roku Regionalna Izba Gospodarcza wyróżnia osoby oraz instytucje, które krzewią ideę europejskości i skutecznie pozyskują środki unijne. Na jubileuszowej 20. gali statuetkę odebrał prezydent Chorzowa Andrzej Kotala. Nagrodzono go za efektywne wykorzystanie dofinansowań unijnych. - Bardzo się cieszę, że nie tylko organizatorzy ale przede wszystkim mieszkańcy Chorzowa zauważają, że miasto szybko się rozwija. Obok inwestycji ze środków własnych budujemy szkoły, przedszkola, drogi czy muzea. Wszystko to powstaje właśnie dzięki wsparciu Unii Europejskiej – podsumował prezydent Andrzej Kotala

 

 

Koperta warta 500 złotych


Wolontariusz z wózkiem inwalidzkim podjeżdżał pod drzwi kierowców, którzy bezprawnie zaparkowali na niebieskiej kopercie – od takiej akcji policjanci i strażnicy miejscy rozpoczęli wzmożone kontrole miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych w Chorzowie. - Przez najbliższe kilka tygodni funkcjonariusze szczególnie przyjrzą się parkującym na „kopertach”. Kierowcy, którzy nielegalnie zajmują miejsca dla niepełnosprawnych muszą liczyć się z mandatem w wysokości 500 zł – przypomina wiceprezydent Chorzowa Marcin Michalik. Jak reagują przyłapani na gorącym uczynku? – Wymówki nierozsądnych kierowców są przeróżne – od niezauważenia znaku, przez parkowanie „tylko na kilka minut”, aż po kłamstwo, że czekają na właściciela karty, który wyszedł z samochodu – wyjaśnia Henryk Rusnak z chorzowskiej staży miejskiej. – Takie zachowanie to brak wyobraźni i duże utrudnienie  dla osób niepełnosprawnych – dodaje strażnik. Policja przypomina, że jedynym dokumentem uprawniającym osoby niepełnosprawne do parkowania na „kopertach” jest Karta Parkingowa, która wydawana jest na osobę lub placówkę.

 

 

Drugi dzień Vinyl Festivalu - fotorelacja


Drugi dzień festiwalu odbył się pod hasłem „Czego słuchano w Królewskiej Hucie”. Podczas spotkania  w Kawiarni Kamienica uczestnicy wysłuchali historii muzyki, o której opowiadali dr Jacek Kurek, Małgorzata Witowska oraz Mirosław Sobczak. Na zakończenie spotkania red. RMF Classic Wojciech Padjas podzielił się swoją kolekcją płyt, które zostały odtworzone na unikatowym patefonie.

 

 

Zbiórka słodyczy dla małych pacjentów


Słodkie  podarunki  dla  najmłodszych  pacjentów  chorzowskiego  szpitala.  Włącz  się  do  zbiórki.
Chorzowska  Strefa  Wolontariatu  w  maju  organizuje  zbiórkę  słodyczy  dla  dziecięcych  pacjentów  Zespołu  Szpitali  Miejskich  przy  ul.  Truchana  w  Chorzowie.  Warto  się  włączyć!  Cukierki,  lizaki,  batoniki,  czekolady  –  te  i  inne  łakocie  będą  zbierać  wolontariusze  Chorzowskiej  Strefy  Wolontariatu,  by  następnie  w  Dniu  Dziecka  przekazać  je  pacjentom  miejskiego  szpitala.    –  Taka  akcja  organizowana  jest  już  trzeci  rok  z  rzędu  i  za  każdym  razem  jesteśmy  zaskoczeni  ofiarnością  i  zaangażowaniem  chorzowian  –  mówi  Magdalena  Sekuła,  pełnomocnik  prezydenta  miasta  ds.  polityki  zdrowotnej  i  aktywizacji  społecznej.  –  To  bardzo  krzepiące,  że  tak  wiele  osób  chce  osłodzić  najmłodszym  pobyt  w  szpitalu.    Chętni  do  włączenia  się  w  akcję,  mogą  w  dniach  2-31  maja  przynosić  słodycze  do  tymczasowej  siedziby  Centrum  Integracji  Międzypokoleniowej  przy  ul.  Floriańskiej  24a,  w  godzinach  otwarcia  placówki.  Finał  akcji  odbędzie  się  w  Dzień  Dziecka,  1  czerwca,  w  Zespole  Szpitali  Miejskich  przy  ul.  Truchana  w  Chorzowie.  To  właśnie  wtedy,  po  uprzednich  konsultacjach  z  rodzicami  oraz  ordynatorami  poszczególnych  oddziałów,  słodycze  trafią  do  dzieci.   

 

 

Fish na chorzowskiej scenie


Pierwszy dzień chorzowskiego Vinyl Festivalu za nami. 7 maja na scenie Chorzowskiego Centrum Kultury zaprezentował się legendarny Fish wraz ze swoim zespołem. Przed koncertem można było wysłuchać historii szkockiego wokalisty, kompozytora oraz autora tekstów, który najbardziej kojarzony jest z neoprogresywną grupą rockową Marillion.
Pełny harmonogram Vinyl Fastivalu: http://chorzow.eu/aktualnosci/7187-chorzow-vinyl-festival-od-1005.html

 

 

Miasto przejęło zabytkowy ratusz w Chorzowie Batorym


Dobre wieści w sprawie ratusza w Chorzowie Batorym. Po wielu latach starań miastu udało się przejąć zabytkowy obiekt przy ul. Ratuszowej. Przez prawie 20 lat gmach znajdował się rękach prywatnych. – Dawny ratusz Hajduk Wielkich nie miał szczęścia do właścicieli. Kolejni inwestorzy szybko tracili zainteresowanie obiektem, brakowało im funduszy, a przede wszystkim pomysłu na to miejsce. – przypomina prezydent Chorzowa Andrzej Kotala. Brak remontów miał fatalny wpływ na stan budynku. – W ostatnich latach udało nam się wymóc na właścicielach jedynie remont dachu. Prace wykonano przy wsparciu finansowym miasta – dodaje prezydent. Sytuacja zmieniła się w zeszłym roku, kiedy kolejny właściciel zgodził się negocjacje z miastem w sprawie sprzedaży obiektu. Transakcje o wartości ponad 2 mln 700 tys. zł sfinalizowano pod koniec kwietnia 2018r. – Kiedy przejęcie dawnego ratusza stawało się możliwe, natychmiast rozpoczęliśmy poszukiwanie wiarygodnego partnera. Szukaliśmy osoby, która ma nie tylko świetny pomysł, ale także doświadczenie w rewitalizacji obiektów i może nam pokazać konkretne efekty – wyjaśnia prezydent Chorzowa. 8 maja na konferencji prasowej prezydent Andrzej Kotala ogłosił przyszłego dzierżawcę zabytkowego gmachu: Fundacje Giesche. –  Kiedy kilka lat temu przejmowaliśmy budynki Fabryki Procelany, to wszystkie obiekty były w fatalnym stanie: bez prądu, wody i internetu. Dzięki ciężkiej pracy udało nam się zamienić to miejsce w kultowy adres, gdzie odbywają się spotkania, wydarzenia, a swoją siedzibę mają m. in. agencje kreatywne, galerie sztuki i showroomy. To rozwiązanie chcielibyśmy powtórzyć w ratuszu w Chorzowie Batorym – tłumaczy Rafał Wyszyński, prezes Fundacji Giesche. Prezydent Chorzowa oraz prezes fundacji podpisali już list intencyjny dotyczący przyszłej współpracy. – Teraz przed nami kilka kroków formalnych, m.in. uzyskanie zgody Rady Miasta oraz podpisanie umowy dzierżawy – dodaje Prezydent Chorzowa. 

Historia ratusza 

Neobarokowy gmach mieszczący się przy ul. Ratuszowej 3 w Chorzowie Batorym został wzniesiony w latach 1909-1911 jako siedziba naczelnika gminy Bismarckhütte. Po przyłączeniu tych terenów do II Rzeczypospolitej powrócono do historycznej nazwy Wielkie Hajduki, a sam gmach do 1939 r. stanowił siedzibę władz starostwa świętochłowickiego. Po 1948 roku budynek został przejęty przez Skarb Państwa. Wtedy swoją siedzibę znalazły tam kolejno Milicja Obywatelska, a następnie Policja. Od kilkunastu lat gmach pozostawał w rękach prywatnych.

 

 

Spotkanie z prawem dla seniorów


W ramach współpracy Chorzowa ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rodziny - prowadzącym jeden z punktów nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie naszego miasta – we wtorek 8.05 o godz.14.00 w Centrum Pracy Socjalnej, przy ul.Kasprowicza 2, odbędzie się Spotkanie z prawem - dla seniorów.
    
Spotkanie poprowadzi prawnik, który na co dzień udziela nieodpłatnych porad prawnych i dobrze zna problemy seniorów. Planowana tematyka obejmować będzie głównie zagadnienia z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego i spadkowego. Seniorzy będą mieli możliwość zadawania prowadzącemu pytań również z innych gałęzi prawa. Zapraszamy zainteresowanych mieszkańców Chorzowa.


Punkt prowadzony przez Stowarzyszenie na Rzecz Rodziny jest jednym z czterech działających na terenie Miasta Chorzów. Zachęcamy uprawnionych mieszkańców do korzystania z nieodpłatnej pomocy prawnej. Szczegółowe informacje znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta w zakładce Nieodpłatna Pomoc Prawna:

•    wykaz punktów nieodpłatnej pomocy prawnej:
http://www.bip.chorzow.eu/index.php?kat=144490208110115815 

•    wykaz osób, którym przysługuje nieodpłatna pomoc prawna:
http://www.bip.chorzow.eu/index.php?kat=144490297337315653

 

 

Święto patrona Chorzowa - św. Floriana


Patron dla każdego miasta jest osobą szczególną. Odwoływano się do niego w czasach zagrożenia, katastrofy i klęski, ale opiekował się mieszkańcami również w okresie dostatku i rozkwitu. Wybór Świętego Floriana na patrona Chorzowa był związany z wiodącymi tutaj niegdyś zawodami: hutnikiem oraz strażakiem. Również dla społeczności żołnierskiej wybór św. Floriana, żołnierza poległego za wiarę chrześcijańską, był bardzo ważny.
W 1993 roku miasto z inicjatywy ks. dziekana chorzowskiego Henryka Markwicy oraz proboszcza Tadeusza Pietrzyka zwróciło się do Stolicy Apostolskiej z prośbą o ogłoszenie św. Floriana patronem Chorzowa. W tym samym roku Kongregacja do spraw Kultu Bożego przy Stolicy Apostolskiej przyznała patronat miastu Chorzów. Od tego czasu co roku 4 maja w chorzowskim sanktuarium obchodzone są centralne uroczystości wraz z koncelebrowaną mszą świętą ku czci św. Floriana. Całość pod przewodnictwem Metropolity Katowickiego odprawiana jest w intencji hutników, strażaków i wszystkich pracowników wykonujących zawód związany z ogniem.

 


ZAPOWIEDZI WYDARZEŃ

 

Chorzów Vinyl Festival - od 7.05


Koncerty zagranicznych i polskich gwiazd rocka czy bluesa, kosmiczny odsłuch „The Dark Side of the Moon” Pink Floyd, wielka giełda płyt winylowych, spotkania z muzykami i dziennikarzami, a nawet impreza, która przenosi w czasie do lat 70 XX w. 7 maja w Chorzowie wystartuje druga edycja Vinyl Festivalu – wydarzenia, dzięki któremu Chorzowem na dwa tygodnie zawładną dobra muzyka, analogowy dźwięk i ciekawe historie. Festiwal otworzy koncert Fisha – byłego frontmana grupy Marillion. Występ w Chorzowskim Centrum Kultury poprzedzi spotkanie muzyka z fanami.
Między 7 a 20 maja każdy fan dobrej muzyki powinien przynajmniej raz odwiedzić Chorzów – okazji będzie naprawdę sporo. Warto pamiętać o tym, że Vinyl Festival to nie tylko muzyka. Czy wiecie, że okładka najbardziej kultowej pyty zespołu Judas Priest – „British Steel” – to dzieło Polaka Rosława Szaybo? 9 maja w ChCKu odbędzie się wernisaż wystawy artysty. Po wernisażu Kino Grajfka zaprasza na projekcję filmu „Przyjaciele na 33 obroty”. 12 maja w Sztygarce wystąpi jeden z najlepszych współczesnych polskich wokalistów – Krzysztof Zalewski. Dzień wcześniej, 11.05, nie zabraknie tam okazji do dobrej zabawy. Taneczną podróż w czasie zapewni impreza „Dzięki Bogu już piątek” inspirowana filmem „Thank God It’s Friday” z 1978 r. W tym roku w analogowe szaleństwo dało się wciągnąć również Planetarium Śląskie. To właśnie tam, 13 maja, prosto z czarnej płyty wybrzmią kosmiczne dźwięki „The Dark Side of the Moon” zespołu Pink Floyd. 17 maja w Sztygrace Rafał Bryndal opowie o swojej płytotece, a 8 maja w Galerii Kamienica red. Wojciech Padjas zdradzi czego słuchano w Królewskiej Hucie.Nie zapomnieliśmy również o fanach bluesa. 10 maja w kultowej Leśniczówce będzie można posłuchać na żywo Śląskiej Grupy Bluesowej (z gośćmi), a 15.05 w MDK Batory wystąpi Danny Bryant z Big Bandem – angielski muzyk i wokalista, którego wychwala sam Joe Bonamasa. Wisienką na muzycznym torcie z pewnością będzie Wielka Giełda Płyt, na którą zapraszamy 19 maja do Sztygarki.
Pełny program Vinyl Festiwalu można znaleźć na facebooku imprezy: https://www.facebook.com/vinylchorzow/

 

 

Warsztaty tworzenia mydeł od 9.05


Najlepsze  kosmetyki?  Te  naturalne!  W  Chorzowie  nauczysz  się  je  tworzyć   
Mydło  to  kosmetyk  znany  już  od  czasów  starożytnych.  Przez  wieki  kojarzony  z  towarem  luksusowym,  dziś  jest  podstawowym  środkiem  higieny  każdego  z  nas.  A  gdyby  tak  zamiast  kupować  mydło  w  sklepie,  nauczyć  się  robić  je  samodzielnie?  Z  takim  pomysłem  wyszło  Centrum  Integracji  Międzypokoleniowej,  które  organizuje  bezpłatne  warsztaty  tworzenia  mydeł  naturalnych  dla  mieszkańców  Chorzowa.  Każdy  ich  uczestnik  pozna  techniki  tworzenia  mydła  i  zatapiania  w  nim  materiałów  ozdobnych,  nauczy  się  również  stosować  różne  rodzaje  barwników  oraz  zapachów.  Własne  wytwory  będzie  można  po  zakończeniu  warsztatów  zabrać  do  domu.  –  Tego  rodzaju  zajęcia  to  nie  tylko  forma  aktywizacji  społecznej  mieszkańców  i  integracji  międzypokoleniowej,  ale  także  dawka  solidnej  wiedzy  i  możliwość  nabycia  nowych  umiejętności  –  wyjaśnia  Magdalena  Sekuła,  pełnomocnik  prezydenta  miasta  ds.  polityki  zdrowotnej  i  aktywizacji  społecznej.Przewaga  własnoręcznie  wykonanego  mydła  nad  wieloma  mydłami  dostępnymi  w  sklepie  jest  oczywista:  mamy  pewność,  że  surowce  wykorzystane  do  jego  stworzenia  faktycznie  były  naturalne,a  w  składzie  nie  znalazły  się  na  przykład  szkodliwe  dla  skóry  i  środowiska  dodatki  chemiczne.  Warsztaty  tworzenia  mydeł  naturalnych  odbędą  się  w  dwóch  terminach:  9  oraz  16  maja.  W  każdej  edycji  udział  może  wziąć  maksymalnie  16  osób.  Wydarzenie  odbędzie  się  w  tymczasowej  siedzibie  Centrum  Integracji  Międzypokoleniowej  przy  ul.  Floriańskiej  24a  w  godzinach  16:00-19:00.  Wymagane  są  wcześniejsze  zapisy  –  zgłosić  można  się  telefonicznie,  pod  numerem  660  430  864,  lub  osobiście,  w  siedzibie  CIM.

 

 

Święto chorzowskich strażaków - 12.05


Specjalistyczny sprzęt pomoże strażakom w sprawdzeniu szczelności masek oraz kombinezonów ochronnych. Chorzów wsparł Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej dotacją na specjalistyczne narzędzia kontrolne. Sprzęt zostanie przekazany podczas sobotnich (12.05) obchodów Dnia Strażaka, które rozpoczną się o godzinie 14:00 na komendzie, przy ulicy Katowickiej 123. Święto będzie także okazją do wręczenia nominacji na wyższe stopnie służbowe, medali, dyplomów oraz nagród wyróżniającym się strażakom.

 

 

Marsz amazonek - 12.05


Ponad 100 amazonek przejdzie w sobotę ulicą Wolności. Panie będą przypominać chorzowiankom o tym jak ważna jest profilaktyka raka piersi. 12 maja w ramach akcji „Zbadaj się i zyskaj spokój” mieszkanki będą mogły wziąć udział w badaniach mammograficznych, nauce samobadania piersi oraz w spotkaniach z przedstawicielkami  stowarzyszeń  Amazonek. –  Lekarze  są  zgodni:  jeżeli  wykrycie  raka  piersi  następuje  odpowiednio  wcześnie,  to  prognozy są bardzo  dobre i  wyleczenie  jest  możliwe  w  9  na  10  przypadków  –  wyjaśnia  Magdalena  Sekuła,  pełnomocnik  prezydenta  ds.  polityki  zdrowotnej  i  aktywizacji  społecznej. Dlatego  profilaktyka  jest  tak  istotna. Akcja rozpocznie się o godzinie 10:00 od przemarszu ulicą Wolności. Amazonki, chorzowscy seniorzy i przedstawiciele urzędu miasta przejdą spod budynku poczty do parafii św. Jadwigi. Około  godziny  10:30 przedstawicielki stowarzyszeń  i  klubów  Amazonek  poprowadzą  naukę  samobadania  piersi  na  stoisku  przy  parafii  św.  Jadwigi,  a  od  godziny  11:00 - przy  hali  Miejskiego  Ośrodka  Rekreacji  i  Sportu  przy  ul.  Dąbrowskiego  113.  Tego dnia przy  MORiS-ie  zaparkuje mammobus,  w  którym  w  godzinach  od  10:00  do  17:00  będzie  można  wykonać  bezpłatne badania  mammograficzne.  

Mammografia  trwa  tylko  kilka  minut  i  polega  na  zrobieniu  4  zdjęć  rentgenowskich.  Badanie  pozwala  na  rozpoznanie  i  wykrycie  zmian  bezobjawowych  (guzków  i  innych  nieprawidłowości)  na bardzo  wczesnym  etapie  rozwoju,  kiedy  nie  są  one  wyczuwalne  podczas  samokontroli  piersi  lub  badań  palpacyjnych. Badanie  jest  bezpłatne  -  refundowane  przez  Narodowy  Fundusz  Zdrowia.  Nie  jest  wymagane  skierowanie  lekarskie.  Można  się  na  nie  zgłosić  w  dowolnej  miejscowości  niezależnie  od  miejsca  zamieszkania.  Mogą  w  nim  uczestniczyć  ubezpieczone  panie  w  wieku  od  50  do  69  lat,  które  nie  były  leczone  z  powodu  raka  piersi  i  jednocześnie:  w  ciągu  ostatnich  2  lat  nie  miały  wykonanej  mammografii  w  ramach  Populacyjnego  Programu  Wczesnego  Wykrywania  Raka  Piersi  nadzorowanego  przez  Ministerstwo  Zdrowia  lub  otrzymały  wynik  ze  wskazaniem  do  wykonania  badania  po  12  miesiącach  ( dotyczy  kobiet,  u  których  w  rodzinie  wykryto  raka  piersi  u  matki,  siostry,  córki  lub  w  badaniu  genetycznym  stwierdzono  mutacje  w  genach  BRCA  1  i  BRCA  2).  Wymagana  jest  wcześniejsza  rejestracja  pod  nr  tel.  58  666  24  44  lub  na  stronie  http://www.mammo.pl/formularz . Call  center  czynne  jest  od  poniedziałku  do  soboty.   Istotnym  elementem  badania  jest  ocena  porównawcza  wyników  z  poprzednich  badań,  dlatego  ważne  jest,  by  dostarczyć  na  badanie  zdjęcia/płytę  z  poprzednich  mammografii.

 

 

Nie bój się błyszczeć - 14.05


Studenci z ASP zaprojektują błyszczące dodatki dla mieszkańców. W najbliższy poniedziałek (14.05) Chorzowska Koalicja na Rzecz Bezpieczeństwa ogłosi konkurs na zaprojektowanie odzieży lub elementu stroju z odblaskami. Zanim studenci rozpoczną pracę, na akademii odwiedzą ich uczestnicy Chorzowskiej Akademii Seniora i Klubu Malucha. Seniorzy, dzieci i rodzice podczas warsztatów opowiedzą projektantom o tym jakie dodatki i ubrania lubią nosić na codzień. Briefing prasowy, poprzedzający spotkanie w pracowni odbędzie się  14 maja o godzinie 14:00 w Akademii Sztuk Pięknych, przy ul. Raciborskiej 37 w Katowicach. 
Konkurs pod hasłem „Nie bój się błyszczeć” to wspólna inicjatywa Chorzowskiej Koalicji na Rzecz Bezpieczeństwa i Akademii Sztuk Pięknych. Koalicja wraz ze studentami chce zmienić podejście mieszkańców do noszenia odblasków. Dlaczego? – W źle oświetlonych miejscach sylwetki pieszych i rowerzystów kierowcy dostrzegają zazwyczaj z odległości 20-30 metrów. Dzięki elementom odblaskowym, odbijającym światła samochodu, osoby są widoczne nawet z odległości 150 metrów – przypomina prezydent Chorzowa Andrzej Kotala. - To różnica, która może zaważyć na życiu –podkreśla prezydent. W zachęceniu mieszkańców do noszenia odblasków pomóc mają kreatywne rozwiązania, które zaproponują studenci Akademii Sztuk Pięknych. Dla zwycięzców przewidziano nagrody pieniężne, a najlepsze prace zostaną zaprezentowane na specjalnym pokazie oraz wyprodukowane i wręczone mieszkańcom Chorzowa.

 

 

Chorzowskie Centrum Kultury, ul. Sienkiewicza 3

11.05 godz 18.00 Przedpremierowy spektakl muzyczny pt. "Hotel Czarna Magnolia"
11.05 godz 19.00 Spektakl "Spod latarni" z okazji 20-lecia istnienia Lekkiego Teatru Przenośnego
12.05 godz 10.00 Warsztaty ilustracji książkowej dla dzieci i młodzieży
12.05 godz 18.00 Premiera spektaklu muzycznego pt. "Hotel Czarna Magnolia"
13.05 godz.18.00 Spektakl muzyczny pt. "Hotel Czarna Magnolia"
15.05 godz.18.00 Ze Sztuką Mi do Twarzy – Galeria Antresola
16.05 godz.19.00 Spektakl muzyczny pt. "Hotel Czarna Magnolia"
17.05 godz.19.00 Spektakl muzyczny pt. "Hotel Czarna Magnolia"


Kino Grajfka

11.05 godz. 18.00 "Porady na zdrady"
13.05 godz. 15.00 "Nowe przygody Aladyna"
14.05 godz. 18.00 "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej"
17.05 godz. 18.00 "Biały Bóg"

 

Starochorzowski Dom Kultury, ul. Siemianowicka 59

12.05 godz. 8.00 Wystawa "Słowo i Dźwięk"
12.05 godz. 10.00 Rodzinny poranek filmowy "Toy Story 2"
13.05 godz. 8.00 Wystawa "Słowo i Dźwięk"
14.05 godz. 8.00 Wystawa "Słowo i Dźwięk"
15.05 godz. 8.00 Wystawa "Słowo i Dźwięk"
15.05 godz. 10.15 Pani GAMA zaprasza
16.05 godz. 8.00 Wystawa "Słowo i Dźwięk"

 

CHORZÓW W MEDIACH
Zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej www.chorzow.eu, profilu na Facebooku www.facebook.com/umchorzow zdjęć na Instagramie:https://www.instagram.com/miastochorzow/ i konta na Twitterze:https://twitter.com/UMChorzow
Zapraszamy do oglądania relacji filmowych na Youtubie:https://www.youtube.com/channel/UCMwkw5pUP85wxSQZr9ekGoQ

Najpopularniejsze

Warto zajrzeć