Warsztaty tworzenia mydeł - 16.05
2018-05-08

Mydło  to  kosmetyk  znany  już  od  czasów  starożytnych.  Przez  wieki  kojarzony  z  towarem  luksusowym,  dziś  jest  podstawowym  środkiem  higieny  każdego  z  nas.  A  gdyby  tak  zamiast  kupować  mydło  w  sklepie,  nauczyć  się  robić  je  samodzielnie?  Z  takim  pomysłem  wyszło  Centrum  Integracji  Międzypokoleniowej,  które  organizuje  bezpłatne  warsztaty  tworzenia  mydeł  naturalnych  dla  mieszkańców  Chorzowa.  Każdy  ich  uczestnik  pozna  techniki  tworzenia  mydła  i  zatapiania  w  nim  materiałów  ozdobnych,  nauczy  się  również  stosować  różne  rodzaje  barwników  oraz  zapachów.  Własne  wytwory  będzie  można  po  zakończeniu  warsztatów  zabrać  do  domu.  –  Tego  rodzaju  zajęcia  to  nie  tylko  forma  aktywizacji  społecznej  mieszkańców  i  integracji  międzypokoleniowej,  ale  także  dawka  solidnej  wiedzy  i  możliwość  nabycia  nowych  umiejętności  –  wyjaśnia  Magdalena  Sekuła,  pełnomocnik  prezydenta  miasta  ds.  polityki  zdrowotnej  i  aktywizacji  społecznej. Przewaga  własnoręcznie  wykonanego  mydła  nad  wieloma  mydłami  dostępnymi  w  sklepie  jest  oczywista:  mamy  pewność,  że  surowce  wykorzystane  do  jego  stworzenia  faktycznie  były  naturalne,a  w  składzie  nie  znalazły  się  na  przykład  szkodliwe  dla  skóry  i  środowiska  dodatki  chemiczne.  Warsztaty  tworzenia  mydeł  naturalnych  odbędą  się  w  dwóch  terminach:  9  oraz  16  maja.  W  każdej  edycji  udział  może  wziąć  maksymalnie  16  osób.  Wydarzenie  odbędzie  się  w  tymczasowej  siedzibie  Centrum  Integracji  Międzypokoleniowej  przy  ul.  Floriańskiej  24a  w  godzinach  16:00-19:00.  Wymagane  są  wcześniejsze  zapisy  –  zgłosić  można  się  telefonicznie,  pod  numerem  660  430  864,  lub  osobiście,  w  siedzibie  CIM.

mydla plakat preview warsztaty preview