W marcu rusza nabór do chorzowskich przedszkoli
2018-02-05

6 marca o godz. 9.00 rozpocznie się nabór do chorzowskich przedszkoli. Przypominamy, że maluchy będzie można zapisać tylko elektronicznie - za pośrednictwem strony internetowej www.chorzow.przedszkola.vnabor.pl. Wystarczy założyć konto podając swój numer pesel, a następnie uzupełnić dane dziecka i rodziców. Po zalogowaniu można wybrać maksymalnie trzy przedszkola, pamiętając że kolejność wyboru ma znaczenie – pierwsza placówka na liście powinna być tą najbardziej braną pod uwagę. Formularz elektroniczny należy wypełnić w systemie i wydrukować. Wydrukowany wniosek wraz ze stosownymi dokumentami i oświadczeniami trzeba złożyć w placówce pierwszego wyboru (wymienionej we wniosku na pierwszym miejscu).

Przypominamy, że do przedszkoli przyjmowane są dzieci między 3 a 6 rokiem życia, mieszkające w Chorzowie. Miejsca na dzieciaki czekają w 24 przedszkolach na terenie miasta. Równolegle ruszy nabór 6-latków do oddziałów zerowych w szkołach podstawowych (SP 12 z Oddz. Integr., SP 14, SP 15, SP 17, SP 37) - również elektroniczny.

Rekrutacja potrwa do 20 marca. Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych ogłoszone zostaną 16 maja, a potwierdzenia woli przyjęcia przez rodziców w placówce zakwalifikowania przyjmowane będą od 16 do 22 maja. Ostateczne listy przyjętych ogłoszone zostaną 25 maja.

Dzieci kontynuujące wychowanie przedszkolne w dotychczasowych przedszkolach nie biorą udziału w rekrutacji. Rodzice składają jedynie deklaracje o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego, w terminie 7 dni poprzedzających termin postępowania rekrutacyjnego.

Szczegółowe informacje na temat postępowania rekrutacyjnego można uzyskać w każdym przedszkolu lub szkole podstawowej z oddziałami przedszkolnymi w mieście ora na stronie http://bit.ly/2s5rgo9

Najpopularniejsze

Warto zajrzeć