12. Gorczycki Festiwal – 18.11
2017-11-09

Międzynarodowy Festiwal im. Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego jest wydarzeniem, które już na stałe wpisało się w artystyczny kalendarz Śląska. Od wielu lat konsekwentnie buduje swój wizerunek poprzez unikatowy repertuar i udział znakomitych artystów. Tegoroczny Festiwal zostanie oficjalnie zainaugurowany 17 listopada w Bytomiu (miejscu urodzin Gorczyckiego) i potrwa do 3 grudnia. Dwunasty Festiwal to dwanaście miast i dwadzieścia koncertów z udziałem znakomitości polskiej i światowej sceny muzycznej. Chorzów będzie gospodarzem dwóch  festiwalowych dni:  18 listopada i 2 grudnia.  18 listopada o godz. 19.00 w  kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa, przy ul. Długiej, słuchacze  spotkają się z muzyką  mistrza baroku, Jana Sebastiana Bacha. Wystąpi międzynarodowa obsada solistów, odnoszących sukcesy w Polsce i zagranicą. Solistom towarzyszyć będą jedne z najlepszych polskich zespołów: Zespół Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia oraz Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia. Koncert poprowadzi Anna Szostak, ceniona dyrygentka i pedagog. Artyści wykonają trzy części z jednego z największych i najdłuższych dzieł Bacha – Oratorium na Boże Narodzenie. Dzieło jest w istocie cyklem sześciu kantat, skomponowanych w 1734 roku, które po raz pierwszy wykonywane były kolejno od dnia Bożego Narodzenia do dnia Objawienia Pańskiego.

Wstęp wolny.

Program: