Biuletyn Informacyjny UM Chorzów nr 834
2012-09-07

RADA MIASTA

TERMINY POSIEDZEŃ KOMISJI RADY MIASTA
06.09 - 13.09.2012

11.09 / wtorek /
godz. 14.30 Komisja Zdrowia

12.09 / czwartek /
godz. 8.00 Komisja Gospodarki i Rozwoju Miasta / wyjazdowa/
godz. 11.00 Komisja Rewizyjna
godz.15.30 Komisja Edukacji

DYŻURY RADNYCH
13.09. (czwartek) w godz. 13.00-16.00, pok. 201
Romuald Fojcik / Wspólny Chorzów/


WYDARZENIA

Jak bezpiecznie dojść do szkoły?
Wspólne patrole policji i straży miejskiej ruszyły by czuwać nad bezpieczeństwem najmłodszych. W Chorzowie rozpoczęła się coroczna akcja "Bezpieczna droga do szkoły". Trwać będzie przez pierwsze dwa tygodnie nowego roku szkolnego w okolicach wszystkich szkół na terenie naszego miasta.
Poza tym chorzowska straż miejska zapowiada że będzie odwiedzać szkoły przez cały rok i prowadzić działania profilaktyczne: spotkani i zajęcia na temat zasad ruchu drogowego. Akcja ma także na celu zwrócenie uwagi kierowcom by nie zapominali, że w pierwszych tygodniach roku szkolnego, kiedy dzieci nie nabiorą umiejętności bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, powinni zachować maksymalną ostrożność i zrozumienie dla najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

Dofinansowanie do modernizacji kotłowni
Miasto Chorzów rozpoczęło realizację Programu Ograniczenia Niskiej Emisji dla Miasta Chorzów – etap I. Program przewiduje dofinansowanie: do modernizacji 33 wyeksploatowanych kotłowni na paliwo stałe oraz do montażu 8 sztuk instalacji solarnych, w budynkach mieszalnych jednorodzinnych. Pierwszy nabór wniosków uczestników programu odbędzie się 4 września w godzinach od 9.00 do 12.00 i 6 września w godzinach od 13.00 do 16.30.

Wszelkich informacji dotyczących realizacji programu i warunków uczestnictwa, udziela Operator Programu Bieruńska Fundacja Inicjatyw Gospodarczych: codziennie w siedzibie fundacji pod nr tel. 32 324-25-03, (e-mail u.golek@bfig.pl ). Na pytania związane z udziałem w programie odpowie także pracownik dyżurujący w godzinach 8.00 do14.00 oraz we wtorki od 9.00 do 12.00 i czwartki od 13.00 do 16.30 - w siedzibie Urzędu Miasta Chorzów, pok.411. lub pod numerem telefonem 32 241 12 61 wew.107.
Z regulaminem udzielania dotacji można zapoznać się na stronie BIP Urzędu Miasta Chorzów: Zarządzenie Prezydenta Miasta Chorzów z dnia 31.07.2012 Nr OR.148.2012.
Informacje na tematu Programu Ograniczenia Niskiej Emisji dostępne są pod adresem : http://bfig.pl/NiskaemisjaChorz%C3%B3w2012/tabid/166/language/pl-PL/Default.aspx

Sposób na stare książki
Jeśli masz niepotrzebne książki, czasopisma, audiobooki bądź wydawnictwa pisane brajlem i nie wiesz co z nimi zrobić, jest na to sposób. Przekaż je innym! Wydział Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Chorzów zainicjował zbiórkę książek, czasopism, audiobooków i wydawnictw pisanych brajlem. Akcja związana jest z promocją czytelnictwa, a podsumuje ją druga edycja imprezy "Wolność Czytania".
Osoby chętne do przekazania książek i innych wydawnictw mogą do 25 września deponować je w chorzowskich placówkach kultury. Czekają:

* Urząd Miasta, ul. Rynek 1
* Miejski Dom Kultury „Batory”, ul. St. Batorego 6
* Chorzowskie Centrum Kultury, ul. Sienkiewicza 3
* Starochorzowski Dom Kultury, ul. Siemianowicka 59
* Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Lompy 13
* Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Sobieskiego 8 (oraz wszystkie filie)
* Muzeum w Chorzowie, ul. Powstańców 25

Zebrane w czasie zbiórki książki odżyją 27 września podczas imprezy "Wolność Czytania", która trwać będzie na chorzowskiej ul. Wolności i w wielu innych miejscach na terenie miasta.
W programie: giełda książki, inscenizacje i spektakle teatralne, zajęcia animacyjne związane z książką, projekcje ekranizacji utworów literackich, spotkania autorskie.

Ruch będzie grał na Cichej – stadion ma już licencję
Stadion Ruchu Chorzów otrzymał licencję Ekstraklasy na rozgrywanie spotkań piłkarskich. Oznacza to, że pierwszy mecz Ruchu Chorzów z Koroną Kielce 15 września będzie mógł być rozegrany w Chorzowie.
Na stadionie wciąż trwają prace remontowe i modernizacyjne. Gotowe sa juz sektory nr 8 i 10. Remontowany jest teraz sektor 1. Konczą się też prace na trybune głównej gdzie wymieniono elementy drewniane na aluminowe. Remont stadionu, który finansuje miasto kosztować będzie ponad milion złotych. By spełnić wymogi stawiane przez Ekstraklasę wcześniej zmodernizowano też stadionowy monitoring. Bezpieczeństwa na obiekcie strzeże 51 cyfrowych kamer. Niektóre urządzenia uzbrojono w mikrofony kierunkowe. System sterowania kamerami jest niemal identyczny do tego, który działa na stadionie narodowym w Warszawie. Nowy monitoring kosztował 497 000 złotych.

„Śląskie Debaty Hematologiczne” - pierwsza z cyklu
W najbliższą sobotę 8 września o godz. 9.45 w Chorzowskim Centrum Kultury rozpocznie się Konferencja Naukowo-Szkoleniowa „Rola przeszczepiania komórek hematopoetycznych w chorobach z autoagresji”, pierwszej z cyklu „Śląskie Debaty Hematologiczne”. Wśród dyskutantów znajdą się uznani eksperci w dziedzinie hematologii, diabetologii i reumatologii, którzy podejmą tym razem temat wykorzystania przeszczepiania komórek macierzystych w chorobach z autoagresji.

Jest to jednocześnie próba utworzenia platformy dającej możliwość dyskusji interdyscyplinarnych i współpracy dotyczącej wspólnego leczenia chorych, z wykorzystaniem możliwości jakie niesie współczesna hematologia.
Udział w konferencji jest bezpłatny. Szczegóły na stronie : www.hematologia-chorzow.pl
Patronat nad konferencją objęli m.in. Adam Matusiewicz Marszałek woj. śląskiego oraz Andrzej Kotala Prezydent Chorzowa.
Organizatorami są :
dr n. med. Teresa Kurzawa, dr n. med. Sebastian Grosicki oraz dr Henryka Potyrcha.

VI edycja „Chorzowskich Smaków”
Pokazem kulinarnym prawdziwego mistrza kuchni - Adama Gesslera, rozpoczął się drugi etap VI edycji konkursu "Chorzowskie Smaki". 1 września na placu pod Pocztą Główną przy ul. Wolności w Chorzowie mieszkańcy miasta mogli skosztować przysmaków przygotowanych przez szefów kuchni chorzowskich restauracji, biorących udział w konkursie. Konkurs „Chorzowskie Smaki” na stałe zagościł w kalendarzu chorzowskich imprez. Jego celem jest promocja zarówno chorzowskich gastronomów, jak i samego Chorzowa jako miejsca smacznej i urozmaiconej kuchni. Kapituła konkursu, której przewodniczy Zastępca Prezydenta Miasta ds. Gospodarczych, z nadesłanych przez restauratorów zgłoszeń wybiera "Potrawy Roku" w trzech kategoriach. W tegorocznej edycji Chorzowskich smaków, zgłoszone dania konkurować będą, podobnie jak w latach ubiegłych, w trzech kategoriach – przystawce w odsłonie na zimno lub na ciepło, daniu głównym oraz w nowej kategorii – „na słodko”. Przez cały wrzesień odwiedzający restauracje biorące udział w konkursie będą mogli spróbować konkursowych dań za 50% ceny, wziąć udział w głosowaniu internetowym na www.chorzowskiesmaki.pl i wygrać nagrodę. Ogłoszenie wyników odbędzie się podczas uroczystej gali na początku października. Zachęcamy do czynnego udziału w konkursie.
Spróbuj konkursowych potraw za 50% ceny
3 - 9 września
Pizzeria L’angolo | ul. Młodzieżowa 31
Restauracja Malinowa | Dąbrowskiego 25/1
Restauracja Champion | Aleja Dojazdowa 4
Kawiarnia pod Wieżą | ul. Piotra Skargi 34
10 - 16 września
Restauracja Łania | Al. Łani 1
Bar u Mirka | ul. dr A. Mieleckiego 9a
Pizzeria pod Drewnianym Bocianem | ul. Dworcowa 1
Layt Pub Faraon | ul. 3 Maja 94/1
17 - 23 września
Bar pod Estakada | ul. Rynek 11
Patria-Chopin | ul. Wolności 1
Restauracja Sztygarka | ul. Piotra Skargi 34
Pizzeria Al. Dente | ul. Hajducka 10/1
24 - 30 września
Wioska Rybacka | Promenada gen. J. Ziętka
Tokyo Sushi |ul. Sienkiewicza 16/7
Rebelia Pub & Restaurant | ul. Sobieskie

„Na szlaku”
Zespół wokalny "Na szlaku" zaprasza na XVII Ogólnopolski Koncert Wspomnień pod nazwą "I znów jesteśmy razem". 7 września w Miejskim Domu Kultury "Batory" o godz. 17.00 już po raz siedemnasty spotkają się sympatycy i muzycy związani z zespołem od początku jego istnienia. W koncercie, po raz kolejny wezmą udział młodzi artyści z bułgarskiego miasta Nessebar, którzy od trzech lat współpracują z Miejskim Domem Kultury "Batory". W tym roku, oprócz zespołu swój przyjazd zapowiedzieli przedstawiciele władz miasta Nessebar, a spotkanie przedstawicieli władz Chorzowa z bułgarskimi gośćmi zaplanowano przed rozpoczęciem koncertu. Patronat nad koncertem objęli: Marszałek Województwa Śląskiego Adam Matusiewicz i Prezydent Miasta Chorzów Andrzej Kotala. Zapraszamy.

Zapraszamy na wyjątkową wystawę
"Ballada o Chorzowie", pod taką nazwą zaprezentowana zostanie wystawa zdjęć Remigiusza Miklaszewskiego w chorzowskiej Sztygarce przy ul. Piotra Skargi 34a/d. Wystawa jest swojego rodzaju przewodnikiem, po którym oprowadza nas sympatyczny profesor zaopatrzony w melonik, laskę oraz towarzyszący mu jego piesek. Historia ta opowiedziana jest w formie 25 czarno-białych zdjęć, o wymiarach 30X45 cm oprawionych w czarne ramy. Prace prezentują Chorzów oczami autora. "Chcąc wydobyć jego piękną architekturę, z premedytacją odarłem go z koloru, odbiegając w ten sposób od standardów XXI w., pokazując Chorzów jako miejsce z historią, zabytkami i tradycjami" - zachęca Remigiusz Miklaszewski. Wernisaż wystawy odbędzie się 5 października o godz. 18.00. Prace oglądać można będzie do 19 października. Patronat nad wystawą objął Prezydent Chorzowa Andrzej Kotala. Zapraszamy.

UWAGA PRZEDSIĘBIORCY!!!
Przypominamy, że wszelkie czynności związane z wpisem do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) – prowadzonej przez Ministra Gospodarki są BEZPŁATNE.
Chcemy przestrzec przed firmami komercyjnymi przesyłającymi osobom, które założyły działalność gospodarczą, oferty dokonania wpisu w prowadzonych przez siebie rejestrach (katalogach firm). Wpis do tych rejestrów nie upoważnia do wykonywania działalności gospodarczej na terytorium Polski i nie jest wymagany przez przepisy prawa.
Rozsyłane pisma, sugerujące konieczność uiszczenia opłaty za wpis do "rejestru przedsiębiorców", są w istocie ofertami handlowymi, o czym świadczą informacje zamieszczone drobnym drukiem. Uiszczona w odpowiedzi na takie pismo opłata za wpis stanowi przychód firmy, która wysyłając pismo wprowadza adresatów w błąd, sugerując publicznoprawny i obligatoryjny charakter tej opłaty.
Ewidencje tworzone przez tego typu firmy stanowią próbę powielenia ogólnodostępnych bezpłatnych informacji o przedsiębiorcach, zawartych w publicznych rejestrach CEIDG  https://prod.ceidg.gov.pl/CEIDG/ceidg.public.ui/Search.aspx  czy też REGON ( http://www.stat.gov.pl/regon/ ), w których rejestracja jest całkowicie bezpłatna, o czym przypomina również zamieszczony na stronie http://www.mg.gov.pl/node/16665 komunikat Ministra Gospodarki.
Do wszystkich przypadków oferowania wpisu do rejestru przedsiębiorców za opłatą należy podchodzić ze szczególną ostrożnością.

Zbiórka elektrośmieci
14 września rozpocznie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na terenie miasta Chorzów. Do 14 grudnia, w każdy piątek, w godz. 16.30-19.30 elektrośmieci zbierane będą w wyznaczonych punktach miasta. Akcję rozpoczynamy zbiórką na parkingu znajdującym się na rogu ul. Rębaczy i Głównej.
Dla każdego, kto odda przynajmniej jedną sztukę wielkogabarytowego i drobnego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (np. pralkę, lodówkę, zmywarkę, kuchenkę, telewizor, monitor lub komputer i inne) przewidziano ekologiczne gadżety i upominki. Organizatorami akcji są: Miasto Chorzów i firma Biosystem S.A. z siedzibą w Krakowie.

XVII Rajd Rodzin Chorzowskich
15-16 września br. Wydział Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Chorzów wraz z Polskim Towarzystwem Turystyczno – Krajoznawczym i Chorzowskim Centrum Informacji i Turystyki zapraszają na XVII Rajd Rodzin Chorzowskich. W tym roku metą rajdu będzie Beskid Mały - Międzybrodzie Bialskie.
Zgłoszenia uczestników przyjmowane będą w biurze:
Oddziału PTTK w Chorzowie i punkcie Informacji Turystycznej – CCIiT 41-500 Chorzów ul. Floriańska 42/1, tel. 32 771 99 74,
od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 do 17.00
Termin wpływania zgłoszeń do 12 września br. lub do zapełnienia list uczestników na trasach rajdu – liczba miejsc ograniczona ze względu na ilość miejsc w autokarze i noclegu w schronisku OW Żar.

Wpłaty za uczestnictwo można dokonać bezpośrednio gotówką przy zapisie w kasie Oddziału PTTK Chorzów lub po potwierdzeniu telefonicznym wolnego miejsca na trasie rajdu na konto Oddziału PTTK Chorzów numer: 70 1940 1076 3077 9167 0000 0000 Credit Agricole
Zgłoszenie telefoniczne będzie ważne przez 4 dni robocze. Brak wpłaty po tym terminie skutkować będzie skreśleniem z listy uczestników.

Koszt uczestnictwa:
Trasy dwudniowe:
Osoby pełnoletnie: 34 zł
Dzieci i młodzież (do ukończenia szkoły średniej) 10 zł

Trasy jednodniowe:
Osoby pełnoletnie: 28 zł
Dzieci i młodzież (do ukończenia szkoły średniej) 10 zł

TRASY RAJDU:
TRASA I - dwudniowa
piesza górska – średnia – czas przejścia: dzień 1 – 4 h 15 min. (14 km), dzień 2 – 2h 40min (10 km) Ilość punktów do GOT dzień 1 – 22 pkt., dzień 2 – 13 pkt.
dzień pierwszy 15.09.2012r. - sobota
Zbiórka uczestników w Katowicach przed dworcem PKP od strony Placu Oddziałów Młodzieży Powstańczej o godz. 8.15. Wyjazd o godz. 8.29 pociągiem do stacji PKP Wilkowice Bystra (przyjazd 10.12). Przejście piesze na trasie: Wilkowice Bystra – Rogacz – Magurka Wilkowicka, schronisko – Czupel – Rogacz – Czernichów – zapora w Tresnej – Międzybrodzie Żywieckie – OW Żar (nocleg). Wieczorem możliwość zrobienia wspólnego ogniska.
dzień drugi 16.09.2012r. - niedziela
Po śniadaniu (we własnym zakresie, lub do wykupienia 12zł) wyjście na trasę: Międzybrodzie Żywieckie – Góra Żar – Żarnówka Mała – Międzybrodzie Bialskie (meta Rajdu). Po zakończeniu mety Rajdu przejazd na stację PKP Łodygowice. Wyjazd pociągiem z Łodygowic godz. 17.37 do Katowic (przyjazd 19.17)

TRASA II - dwudniowa
piesza górska – średnia – czas przejścia: dzień 1 – 3h 40 min (12,3km), dzień 2 - 2h 45 min (10 km) Ilość pkt. do GOT - dzień 1 – 17 pkt., dzień 2 – 12 pkt.
dzień pierwszy 15.09.2012r. - sobota
Zbiórka uczestników w Katowicach przed dworcem PKP od strony Placu Oddziałów Młodzieży Powstańczej o godz. 8.15. Wyjazd o godz. 8.29 pociągiem do stacji PKP Łodygowice (przyjazd 10.20). Przejście piesze na trasie: Łodygowice – Klimczaki – Czupel – Magurka Wilkowicka (nocleg). Wieczorem możliwość zrobienia wspólnego ogniska.
dzień drugi 16.09.2012r. - niedziela
Po śniadaniu (we własnym zakresie) wyjście na trasę: Schr. Magurka Wilkowicka – przeł. Przegibek – Groniczki – Nowy Świat – Międzybrodzie Bialskie (meta rajdu). Po zakończeniu mety Rajdu przejazd na stację PKP Łodygowice. Wyjazd pociągiem z Łodygowic godz. 17.37 do Katowic (przyjazd 19.17)

TRASA III – jednodniowa
PIESZA GÓRSKA – łatwa – czas przejścia: 2h 20min (8,1 km). Ilość pkt. do GOT całość 13 pkt.
Zbiórka uczestników przed Urzędem Miasta w Chorzowie. Wyjazd o godz. 7.00 Przejście piesze czerwonym szlakiem z przeł. Przegibek na Magurkę Wilkowicką (schronisko) – Czupel – Rogacz – Międzybrodzie Bialskie (meta rajdu) – OW Silesia. Po zakończeniu mety rajdu wyjazd ok. 17.30 do Chorzowa.

TRASA IV – jednodniowa
PIESZA GÓRSKA – średnia – czas przejścia: 4h 15min (14 km). Il. pkt. do GOT całość 18 pkt.
Zbiórka uczestników przed Urzędem Miasta w Chorzowie. Wyjazd o godz. 6.30 Przejście piesze z przeł. Kocierskiej czerwonym szlakiem przez Kocierz, Cisową Grapę, na Górę Żar - Żarnówkę Małą – Międzybrodzie Bialskie (meta Rajdu). Po zakończeniu mety rajdu wyjazd ok. 17.30 do Chorzowa.

TRASA V – jednodniowa
KRAJOZNAWCZA - (turystyczno – autokarowa)
Zbiórka uczestników przed Urzędem Miasta w Chorzowie. Wyjazd o godz. 7.30 Przejazd na Trasie Chorzów – Katowice – Kęty – przełom rzeki Soły – trzy zapory. Międzybrodzie Żywieckie zwiedzanie Szkoły Szybownictwa Sportowego Żar. Po zwiedzaniu przejazd na metę rajdu do Międzybrodzia Bialskiego – OW Silesia. Po zakończeniu mety rajdu wyjazd ok. 17.30 do Chorzowa.

TRASA VI – jednodniowa
KRAJOZNAWCZA - (turystyczno – autokarowa)
Zbiórka uczestników przed Urzędem Miasta w Chorzowie. Wyjazd o godz. 7.30 Przejazd na Trasie Chorzów – Katowice – Bielsko Biała. Zwiedzanie Bielska (kościół św. Stanisława, grodzisko) – Rynek z podcieniami – Zamek Sułkowskich. Przejazd przez przełęcz Przegibek na metę rajdu do Międzybrodzia Bialskiego – OW Silesia. Po zakończeniu mety rajdu wyjazd ok. 17.30 do Chorzowa.

TRASA VII – jednodniowa ROWEROWA
KRAJOZNAWCZA - (turystyczno – autokarowo - ROWEROWA)
Zbiórka uczestników przed Urzędem Miasta w Chorzowie. Wyjazd o godz. 7.30 Przejazd autokarem na trasie Chorzów – Katowice – Bielsko Biała – Przełęcz Przegibek. Trasa przejazdu rowerami: przeł. Przegibek – Międzybrodzie Bialskie – Międzybrodzie Żywieckie – dolna stacja kolejki szynowej na Gorę Żar. Dla bardziej aktywnych wyjazd na rowerach na Gorę Żar, pozostali możliwy wyjazd z rowerem kolejką szynową na Górę Żar. Zjazd z Góry Żar drogą asfaltową do Międzybrodzia Żywieckiego i dalej na metę rajdu do OWR Silesia w Międzybrodziu Bialskim. Po zakończeniu mety rajdu wyjazd ok. 17.30 do Chorzowa.
XXV Targi Pracy w Chorzowie i inne propozycje
Osoby bezrobotne, poszukujące pracy oraz pracodawców zapraszamy do udziału w XXV Targach Pracy, które odbędą się 20 września w godz. 10.00 - 13.00 w Miejskim Domu Kultury "Batory" przy ul. Stefana Batorego 6 w Chorzowie. Podczas Targów przedstawione zostaną oferty pracy w kraju i za granicą oraz projekty współfinansowane ze środków Unii Europejskiej skierowane do osób bezrobotnych i pracodawców. Organizatorem targów jest Powiatowy Urząd Pracy w Chorzowie. Targi odbędą się w ramach projektu „Skuteczny Urząd III” współfinansowanego z EFS PO KL, poddziałania 6.1.2.

Powiatowy Urząd Pracy w Chorzowie pozyskał dodatkowe środki z Rezerwy Ministra przeznaczone na realizację programów na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej osób do 30 roku życia, osób powyżej 50 roku życia, jak również osób będących w szczególnej sytuacji na rynku pracy (np. samotnych matek, osób długotrwale bezrobotnych, bez kwalifikacji zawodowych, itp.). Przewidywane działania projektowe to szkolenia zawodowe, staże, refundacje doposażenia stanowiska pracy, dotacje na działalność gospodarczą. Zapraszamy osoby bezrobotne i pracodawców do współpracy.


WYDARZENIA KULTURALNE

Chorzowskie Centrum Kultury
9.09 godz. 16.00 Film animowany dla dzieci KLASYKA WALTA DISNEYA
16.09 godz. 16.00 Bajka dla dzieci TULISIOWE ZABAWY ALE TEŻ WAŻNE SPRAWY
18.09 godz. 12.00 Gala podsumowująca regionalny śląski etap Konkursu LODOŁAMACZE 2012

Starochorzowski Dom Kultury ul. Siemianowicka 59
9.09 godz. 15.00 Festyn Miejski na osiedlu Pnioki
12.09 godz. 15.00 DZIEŃ OTWARTY inauguracja prac grup twórczych SDK

Miejski Dom Kultury „Batory” ul. S. Batorego 6
5-7.09 godz. 10.00 WARSZTATY WOKALNE w ramach XVII Koncertu Wspomnień „I ZNÓW JESETŚMY RAZEM”
7.09 godz. 17.00 XVII koncert wspomnień „I ZNÓW JESTEŚMY RAZEM”
11.09 godz. 10.00 Inauguracja Klubu Rozmaitości Kulturalnych PEGAZ
11.09 godz. 18.00 Wernisaż wystawy CHORZOWSKIEJ GRUPY PLASTYCZNEJ KRAJCOK’12
12.09 godz. 17.00 Spotkanie Klubu Promocji Poetyckich
14.09 godz. 18.00 PUNKT KRWIODAWSTWA
15.09 godz. 14.00 TATOOMANIA 2012

Miejska Galeria Sztuki „MM” ul. Sienkiewicza 3
3-24.09 wystawa "Marian Knobloch malarstwo - 40 lecie pracy twórczej". Wstęp wolny

Muzeum ul. Powstańców 25
wystawy czasowe:
PIENIĄDZ ZASTĘPCZY NA GÓRNYM ŚLĄSKU
TAK WIDZIMY HISTORIĘ CHORZOWA

wystawa stała:
„Z DZIEJÓW PIENIĄDZA. POLSKA – ŚLĄSK”


CHORZÓW W MEDIACH

Zapraszamy Mieszkańców do oglądania relacji filmowych na stronie internetowej www.comtv.pl

Zapraszamy do oglądania najważniejszych wydarzeń w mieście z ostatniego tygodnia. www.chorzowianin.pl

Zapraszamy do oglądania KRONIKI MIEJSKIEJ na antenie programu Telewizji KATOWICE. Na najbliższy program zapraszamy 25 września o godz. 17.35, w nim najświeższych informacji o tym, co się zdarzyło ostatnio w Chorzowie.

Zapraszamy do słuchania „Wieści z Chorzowa” na antenie Radia Katowice w każdy drugi piątek miesiąca / najbliższy to 14 września /o godz. 18.45/ a w nich najważniejszych informacji o naszym mieście, rozmów z ciekawymi ludźmi i zapowiedzi interesujących wydarzeń.

Wiadomości Samorządowe – dodatek do bezpłatnego miesięcznika Chorzowianin w całości o najważniejszych zagadnieniach i tematach poświęconych społeczności lokalnej. Zapraszamy również na portal chorzowianin.pl

Najpopularniejsze

Warto zajrzeć