Wolność Czytania - zbiórka książek do 13.09
2017-07-26

Jak co roku w wakacje z chorzowskich domów znikają książki. Mieszkańcy biorą bowiem udział w zbiórce literatury, organizowanej w ramach akcji Wolność Czytania. Wszystkie przekazane przez chorzowian egzemplarze trafiają na wielki kiermasz. 14 września przy ul. Jagiellońskiej na przechodniów czekać będą stoiska z bezpłatnymi książkami. Wymiana domowych biblioteczek odbywa się w Chorzowie już po raz 7. W zeszłym roku na kiermasz trafiło ok. 13 tysięcy egzemplarzy.

Książki, czasopisma, wydawnictwa pisane brajlem i audiobooki zbierane są w kilkunastu punktach na terenie miasta:

Urząd Miasta Rynek 1
Miejski Dom Kultury „Batory” ul. St. Batorego 6
Chorzowskie Centrum Kultury ul. Sienkiewicza 3
Starochorzowski Dom Kultury ul. Siemianowicka 59
Młodzieżowy Dom Kultury ul. Lompy 13
Miejska Biblioteka Publiczna z siedzibą przy ul. Sobieskiego 8
oraz wszystkie filie Biblioteki
Muzeum przy ul. Powstańców 25

Zbiórka prowadzona jest do 13 września. Darczyńców książek oraz wszystkich pozostałych entuzjastów szeroko pojętej literatury zapraszamy 14 września na ulicę Wolności oraz Jagiellońską. W programie  tegorocznej edycji Wolności Czytania znajdą się między innymi: giełda książki, inscenizacje i spektakle teatralne, zajęcia animacyjne związane z książką oraz spotkania autorskie oraz tzw. Żywa Biblioteka, czyli projekt dający możliwość wypożyczenia tzw. "żywych książek" - osób z grup postrzeganych stereotypowo, w celu rozmowy z nimi o ich życiu i zadawaniu pytań na dowolny temat.