Szczegóły porozumienia między miastem, a Ruchem
2017-07-07

Jest porozumienie między miastem, a spółką Ruch Chorzów. Zgodnie z podpisanym wczoraj (6.07) dokumentem miasto nie będzie występować z żadnymi roszczeniami w stosunku do klubu. Wypowiedzenie obu pożyczek (udzielonych przez miasto i spółkę Centrum Przedsiębiorczości) oznacza jednak rozpoczęcie procesu odzyskania zadłużenia od osób i spółek, które zabezpieczyły dług majątkiem prywatnym. – Porozumienie jest potwierdzeniem tego o czym wspominałem już kilka dni temu i słów, które padały podczas zawierania umowy pożyczki. Pomoc klubowi może odbywać się tylko zgodnie z przepisami i z zachowaniem najwyższych standardów dysponowania środkami publicznymi – podkreślił Prezydent Chorzowa Andrzej Kotala. Ruch Chorzów jest w trakcie restrukturyzacji, która pozwoli na ostateczne wyjaśnienie sprawy zadłużenia spółki i na uporządkowanie kwestii związanych z udziałami. Ponadto Prezydent Chorzowa podtrzymuje wcześniejszą deklarację o zakupie akcji Ruchu Chorzów na kwotę 2 mln złotych –  wsparcie o tej wartości jest udzielane klubowi co roku.