Biuletyn Informacyjny UM Chorzów nr 21/2016
2016-05-25

RADA MIASTA

KOMISJE

30.05 godz. 7.30 Komisja Rewizyjna
30.05 godz. 15.00 Komisja Infrastruktury i Funduszy Unijnych
30.05 godz. 16.00 Komisja Rodziny i Pomocy Społecznej
31.05 godz. 15.30 Komisja Zdrowia
1.06 godz. 15.00 Komisja Budżetu i Gospodarki

DYŻUR RADNEGO

2.06 (czwartek) w godz. 13.00-16.00, pok. 201
dyżur będzie pełnić radna Małgorzata Błaszczyńska
 

AKTUALNOŚCI


Top 10: najciekawsze miejsca w Chorzowie

Znamy listę największych atrakcji Chorzowa. 23 maja zakończyło się głosowanie na miejskie Top 10. Miejsca z listy znajdą się na materiałach promocyjnych przygotowywanych przez urząd miasta. Mapki uzupełnione będą o ciekawostki, praktyczne wskazówki oraz rekomendacje mieszkańców. Zestawienie otwierają symbole Chorzowa, czyli Park Śląski, stadion przy ul. Cichej, Teatr Rozrywki, wieża szybu Prezydent i Zoo. Pozostałą piątkę wybrali mieszkańcy. Najwięcej głosów (21,46%) zdobył Amelung, czyli teren rekreacyjny ze zrewitalizowanym stawem w Chorzowie II. W Top 10 głosami mieszkańców znalazło się także: Planetarium Śląskie (14,15%), Żabie Doły (13,66%), Park Róż na Klimozowcu (10,73%) oraz Skansen (10,24%). Celem akcji jest promocja miejsc, które warto odwiedzić w Chorzowie i z których mieszkańcy są dumni.
 
Top 10 Chorzowa

1.    Park Śląski
2.    Stadionu przy ul. Cichej
3.    Teatr Rozrywki
4.    Wieża szybu Prezydent
5.    Zoo
6.    Amelung
7.    Planetarium Śląskie
8.    Żabie Doły
9.    Park Róż na Klimzowcu
10.  Skansen

Energia uwolniona - wiosenny maraton fitness za nami

W minioną sobotę na Orliku przy ul. Kościuszki odbyła się impreza „Uwolnij swoją energię”. Przy słonecznej pogodzie kilkadziesiąt pań podjęło wyzwanie i wzięło udział w maratonie fitness, który poprowadziły trenerki z Centrum Rekreacji i Wdzięku. Pod okiem instruktorek uczestniczki uwalniały swoją energię w rytmie muzyki podczas zajęć „Energia na start”, „Projekt Bikini”, „Cellulit attack”, „Tabata” oraz „Stretching”. Dla męskiej części przygotowano „Próbę siły”, czyli zestaw konkurencji rodem z zawodów strongmanów: przerzucanie opony, spacer farmera oraz wagę płaczu. Panowie chętnie podjęli wyzwanie, a w powietrzu czuć było nutkę rywalizacji. Najmłodszych zabraliśmy do „Krainy uśmiechu”, gdzie animatorki z Dziecięcego Centrum Tańca Majery przygotowały dla nich mnóstwo niespodzianek. Zabawy z chustą, malowanie twarzy, tańce w rytm muzyki to tylko niektóre z atrakcji, które w ten dzień czekały na dzieci. Ponadto dla najbardziej aktywnych przygotowaliśmy upominki.

Dzień Europy w ZSS nr 1

24 maja o godzinie 10.45 w auli szkolnej w Zespole Szkół Sportowych nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Chorzowie przy ul. Ryszki  55, odbyły się uroczyste obchody Dnia Europy. Organizatorem imprezy byli Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne placówki.

Otwarcie Komendy Policji przy ul. Legnickiej

Remont miejskiej komendy policji przy ul. Legnickiej w Chorzowie dobiegł końca. Oficjalne otwarcie zmodernizowanego budynku miało miejsce w czwartek 19 maja, o godzinie 12.00. Była to okazja do zobaczenia na własne oczy jak dużą metamorfozę przeszła komenda. - Podczas remontu chorzowski budynek zyskał nową elewację, całkowicie zmieniła się też struktura pomieszczeń, aby usprawnić przepływ informacji między wydziałami połączono ze sobą poszczególne piony – tym samym znacznie ułatwiając policjantom współpracę – mówi Arkadiusz Bień z chorzowskiej policji. Zmiany zaszły także na parkingach przed komendą. Na parkingu służbowym przybyło miejsc dla radiowozów, pojawiły się także miejsca dla policyjnych motocykli. Przebudowany został także zlokalizowany za komendą parking dla petentów. Co ważne, komenda została przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Podczas otwarcia prezydent Chorzowa Andrzej Kotala przekazał funkcjonariuszom kluczyki do nowego pojazdu służbowego do transportu policyjnych koni. Kompleksowy remont trwał od lipca 2014 roku, a jego kosz został oszacowany na kwotę 4 689 065 zł. Prace zostały wsparte dofinansowaniami z Urzędu Miasta Chorzów (400 000 zł w 2014 roku) oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (416 356 zł w 2015 roku).

 

Chorzowianie w finale V Olimpiady Budowlanej

Między 12 a 13 maja w Tarnobrzegu odbył się finał V Olimpiady Budowlanej „Buduj z Pasją”. wśród młodych budowlańców z całej Polski znalazła się dwójka uczniów Zespołu Szkół Budowlanych im. K.K. Baczyńskiego w Chorzowie. Rafał Golik- uczeń klasy III a technikum (w zawodzie technik budownictwa) oraz Szymon Banasiak z klasy III c Zasadniczej Szkoły Zawodowej (w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie). W finale olimpiady brało udział szesnaście drużyn z całego kraju, wyłonionych wcześniej w etapach okręgowych. Zdobyte przez  uczniów z Chorzowa szóste miejsce jest najlepszym wynikiem spośród szkół z województwa śląskiego, które zakwalifikowały się do finału. Celem Olimpiady jest podnoszenie poziomu wiedzy budowlanej uczniów uczęszczających do szkół budowlanych, doskonalenie umiejętności praktycznych i kształtowanie umiejętności zawodowych młodzieży, przygotowanie uczni ów do świadomego planowania edukacji i rozwoju zawodowego, rozwijanie wiedzy na temat najnowszych technologii stosowanych w budownictwie oraz  umiejętności współdziałania i pracy zespołowej.

Konferencja prasowa World Press Photo Chorzów

25 maja o godzinie 11:00 w zabytkowej hali byłej Elektrowni Huty Królewskiej przy ul. Metalowców 13 odbyła się konferencja prasową z okazji otwarcia wystawy World Press Photo w Chorzowie.  - To bezprecedensowe wydarzenie w historii naszego miasta - mówił prezydent Chorzowa Andrzej Kotala. - Wystawę World Press Photo po raz pierwszy zobaczyć będzie można w Chorzowie. Warto podkreślić, że zdjęcia laureatów tego prestiżowego konkursu ostatni raz na Śląsku wystawiane były aż 10 lat temu. Do odwiedzenia wystawy zapraszam nie tylko chorzowian, ale także wszystkich mieszkańców regionu - dodał. Poza prezydentem w konferencji wzięły udział: koordynatorki wystawy z ramienia Fundacji World Press Photo: Tessa Hetharia i Sanne Schim van der Loeff, które przyjechały do Chorzowa z Amsterdamu, prezydent miasta Andrzej Kotala oraz koordynator wydarzenia Magdalena Sekuła, Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Aktywizacji Społecznej.ZAPOWIEDZI WYDARZEŃ

World Press Photo, 26.05-15.06

Ważne wydarzenie dla wszystkich miłośników fotografii. Wystawa Word Press Photo pierwszy raz w historii zawita do Chorzowa. Ekspozycja będzie prezentacją najlepszych zdjęć nagrodzonych w World Press Photo, od lat uznawanym za najważniejszy konkurs fotografii prasowej na świecie. Ostatnim razem w regionie wystawa gościła ponad dziesięć lat temu. Zdjęcia zawisną w hali byłej Elektrowni Huty Królewskiej. To piękne, poprzemysłowe miejsce jest wpisane do rejestru zabytków województw śląskiego. Mieszkańcy regionu będą mogli oglądać fotografie przez trzy tygodnie - od 26 maja  do 15 czerwca 2016 r., od poniedziałku do piątku w godz. 10 - 20, a w weekendy i święta w godz. 10 - 22. Organizatorami wydarzenia są Urząd Miasta w Chorzowie oraz Centrum Integracji Międzypokoleniowej. Przypomnijmy: World Press Photo to najważniejszy konkurs branżowy fotografów z całego świata pracujących dla prasy. Organizatorem jest Fundacja World Press Photo, która działa od 1955 roku. Konkurs odbywa się corocznie, wyniki ogłaszane są w lutym. Przebiega w kilkunastu kategoriach obejmujących fotografie pojedyncze i serie (reportaże), takich jak zdjęcie roku, sportowe sytuacje, życie codzienne, portrety, przyroda i.t.d. Rokrocznie na konkurs swoje prace wysyła kilka tysięcy fotografów z całego świata. Wystawa jest prezentacją najlepszych zdjęć wyłonionych w ramach konkursu World Press Photo.

Śląski Festiwal Fotografii, 28-29.05

Śląski Festiwal Fotografii zaskoczy w tym roku amatorów dobrych kadrów. Na spotkaniach i warsztatach będzie można uczyć się od mistrzów zawodu - laureatów m.in. World Press Photo, najważniejszego na świecie konkursu fotografii prasowej. Grzędziński, Koszowska, Lazar, Nabrdalik, Sobolewski - to oni będą gośćmi drugiej edycji Śląskiego Festiwalu Fotografii. Organizatorzy wydarzenia postawili na topowych fotoreporterów, znanych w kraju i za granicą. Uczestnicy będą mieli okazję nauczyć się fotografii ulicznej, wykorzystania telefonów komórkowych w robieniu dobrych zdjęć a także poznać tajniki prawa związane z publikowaniem np. w Internecie. Festiwal odbędzie się w dniach 28 i 29 maja w Chorzowskim Centrum Kultury. Wstęp jest wolny. Na warsztaty obowiązują zapisy - warto się pospieszyć, bo wolne miejsca znikają w tempie ekspresowym. Spotkania autorskie są otwarte, bez zapisów. Wszystkie niezbędne informacje znajdują się na stronie www.festiwal.chorzow.eu To jednak nie koniec: właśnie wystartował konkurs fotograficzny „Chorzów z radością”. Zdjęcia można nadsyłać do 15 maja na adres fotokonkurs@chorzow.eu. Cenne nagrody w postaci aparatów fotograficznych ufundowała firma Nikon. Prace ocenią prowadzący warsztaty, laureaci międzynarodowych nagród. Organizatorami wydarzenia są Centrum Integracji Międzypokoleniowej, miasto Chorzów i Chorzowskie Centrum Kultury.

Nightskating – 27.05

Przez miasto przejadą w blasku fleszy – motywem przewodnim drugiej edycji Nightskating Chorzów będzie fotografia. Organizatorzy dla rolkarzy przygotowali nie tylko ciekawą trasę, ale także instagramowy konkurs na najciekawsze zdjęcia. 27 maja o godz. 20.00 kolumna miłośników rolek i wrotek wystartuje spod budynku Poczty Głównej, przy ul. Pocztowej. Trasa tegorocznego Nightskatingiu będzie nieco dłuższa od poprzedniej: przejazd potrwa około 2,5 godziny, a uczestnicy będą mijać między innymi stadion Ruchu Chorzów, Szyb Prezydent czy elektrociepłownię "Elcho”. W imprezie może wziąć udział każdy, kto potrafi jeździć na rolkach i chce aktywnie spędzić piątkowy wieczór.
Jeśli ktoś ma ochotę udoskonalić hamowanie czy skręcanie, to przed imprezą będzie miał okazję poćwiczyć z instruktorem. Darmowe zajęcia z podstaw nauki jazdy oraz wypożyczalnia sprzętu czynne będą od godz. 19.00 przy Poczcie Głównej.  Podczas całego przejazdu uczestnikom towarzyszyć będzie samochód z DJ’em i muzyką. Rolkarze zobaczą także pokaz jazdy slalomowej w wykonaniu wielokrotnych medalistek Pucharu Świata, sióstr Justyny, Pauliny i Eweliny Czapli. W zeszłorocznej edycji Nightskating Chorzów na trasie pojawiło się niemal 1000 rolkarzy. Trasa przejazdu: Start o godz. 20:00 przy Poczcie Głównej w Chorzowie, następnie kolumna przejedzie ulicami Wolności, Zjednoczenia, Powstańców, Hajducka, Bojowników o Wolność i Demokrację, Racławicka, Górnicza, Gałeczki, Astrów, Krzywa, Krasickiego, Kopernika, Dąbrowskiego, Konopnickiej, Lwowska, Kościuszki, przerwa pod Szyb Prezydent, Kościuszki, Krakowska, Poznańska, Nowa, Kruszcowa, Księdza Antoniego Stabika, Krzyżowa, Łagiewnicka, Miarki, 3 Maja, Floriańska, Sienkiewicza, Wolności, Poczta Głowna w Chorzowie – zakończenie przejazdu nastąpi ok. godziny 22.30

Dzień otwarty w schronisku 28.05

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie zaprasza wszystkich chętnych na kolejny dzień otwarty. Podczas soboty 28 maja, między godziną 10.00 a 14.00 będzie można wyprowadzić schroniskowe psiaki na wiosenny spacer, adoptować psa lub kota, zawrzeć umowę adopcji wirtualnej, zrobić zakupy na charytatywnym bazarku lub wesprzeć zwierzaki darowizną. Jak zwykle mile widziane będą sucha oraz mokra karma, koce, ręczniki, obroże, smycze, szampony dla psów, szczotki do czesania oraz pomoc finansowa. Przypominamy, że żeby wyprowadzić psa trzeba mieć ukończone 18 lat i ważny dowód osobisty przy sobie. Osoby nieletnie mogą zabrać psiaka na spacer w towarzystwie dorosłego. W dniu otwartym może wziąć udział każdy, kto ma na to ochotę - schronisko nie prowadzi wcześniejszych zapisów.

Annum Festival w Chorzowie - 28.05

28 maja o godzinie 19.00 w Kościele św. Jadwigi w Chorzowie odbędą się kolejne koncerty w ramach Annum Festival - jedynego całorocznego festiwalu muzyki dawnej na Śląsku. Koncert zatytułowany Initio (początek) będzie okazją do spotkania z nieco „odkurzonymi”, dawnymi obyczajami, podaniami i muzycznymi wariacjami na temat rozśpiewanej procesji Bożego Ciała, jakie zachowały się w monumentalnym zbiorze polskiego etnografa - Oskara Kolberga. Wykonawcą koncertu będzie formacja In Fidelis. Wstęp wolny! Wcześniej tego dnia, o godzinie 13:00 w Chorzowskim Centrum Kultury przy ul. Sienkiewicza 3 (sala 22) specjalnie dla najmłodszych melomanów organizatorzy festiwalu przygotowali kolejne wydarzenia w ramach cieszącego się ogromną popularnością cyklu zajęć muzycznych Annum Kids zatytułowane INcolor. Czy muzykę można wykonywać tylko na instrumentach? Czy melodię można dotknąć i pokolorować? Dlaczego muzyka współczesna brzmi tak dziwacznie? Czy dzieci mogą stworzyć swoją małą operę? Między innymi na te pytania odpowiedzi poznają dzieci biorące udział w warsztatach INcolor. Muzykę słyszymy w radio, telewizji, w każdym filmie czy bajce. Piękny świat dźwięku niesie jednak o wiele więcej niż fala radiowa wpadająca jednym uchem i uciekająca przez drugie. Czasami wystarczy posłuchać nieco bardziej uważnie, by usłyszeć coś zupełnie niesamowitego. Mali uczestnicy warsztatów Annum Kids posłuchają inaczej! Zajęcia będą okazją do zgłębienia dźwięków przyrody, miasta, brzmień mikrotonowych, orkiestrowych i solowych. Dzieci będą szukać w muzyce koloru, zrobią plastyczną masę, którą uformują zgodnie z tym, co wpada do ucha, a na koniec stworzą krótki muzyczny spektakl, który zagrają w tempie presto i largo.Wszystkie szczegóły oraz zapisy na zajęcia dla dzieci można znaleźć na stronie www.annumfestival.pl

28 maja godz. 19:00
Kościół św. Jadwigi Śląskiej
ul Wolności 51
Initio: Kolberg - polska muzyka ludowa

In Fidelis
Helena Matuszewska - suka biłgorajska
Marta Sołek - fidel płocka
Olena Yeremenko - śpiew, moraharpa


28 maja godz. 13:00
Chorzowskie Centrum Kultury
ul. Sienkiewicza 3, sala 22

Annum Kids
Zajęcia muzyczne dla dzieci w wieku 4-7 lat - INcolor: sztuka łączenia dźwięku z kolorem
Czas trwania 45 minut
Wstęp: 1 zł
Obowiązują wcześniejsze zapisy do dnia 24 maja 2016.
Zapisy na stronie: www.annumfestival.pl
Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Eko piknik dla dzieci i czworonogów - 29.05

W niedzielę 29 maja, na kilka dni przed Dniem Dziecka, w chorzowskim Parku Róż odbędzie się wyjątkowy piknik. Tego dnia między godziną 11:00 a 17:00, na boisku przy skrzyżowaniu ul. Gałeczki i Astrów,  tak dzieci, jak i właściciele czworonogów znajdą dla siebie masę atrakcji. Najmłodszych z całą pewnością ucieszą warsztaty z grafiki, polegające na uzupełnianiu przenośnej kolorowanki… farbą w sprayu, puszczanie baniek mydlanych w wersji XXL oraz liczne zabawy, quizy i konkursy. Przez cały czas trwania imprezy będzie można posłuchać pogadanek dotyczących między innymi bezdomności zwierząt, adopcji czy pielęgnacji oraz skorzystać z porady lekarza weterynarii. Nie zabraknie też charytatywnych bazarków i poczęstunków. Jednym z ciekawszych punktów imprezy będzie wykład… kociej behawiorystki, która zdradzi jak nauczyć zwierzaka korzystać z kuwety i opowie jak bawić się z kotem. Na piknik zapraszają Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie oraz Urząd Miasta Chorzów. Impreza objęta została Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Chorzów.  

PROGRAM

11.00 – Rozpoczęcie festynu – występ grupy przedszkolnej „Żabki”
11.00 – 16.00 Konkurs plastyczny „ Marzenia Dzieci” – prace na sztalugach
11.45 – Zabawa w doczepianie ogonka pieskowi
12.00 – 16.00 – Konkurs rysunkowy pt.” Mój przyjaciel pies/kot”
12.00 – Mini „You Can Dance”
12.30 – Pokaz psów przewodników
12.45 – krótkie wystąpienie Prezesa Zarządu TOZ w Polsce
13.00 – Przekazanie Prezydentowi Chorzowa medalu 150-lecia TOZ
13.30 – Konferencja prasowa
14.00 – Teatrzyk Rodzice Dzieciom – przedstawienie „Jaś i Małgosia”
14.30 – Konkurs przeciągania liny
15.00 – Zabawa w znikające krzesełka
16.00 – Quiz wiedzy o zwierzętach
16.30 – Ogłoszenie wyników konkursów plastycznych


Hipopotam Hipolit zaprasza na swoje 53. urodziny - 29.05

29 maja w budynku słoniarni w chorzowskim Zoo będzie miało miejsce nietypowe przyjęcie. Hipolit, będący najstarszym w Europie hipopotamem, hucznie obchodzi swoje 53 urodziny. W przeliczeniu na ludzkie lata to ponad 90 wiosen. Ważący półtorej tony zwierzak trafił do Chorzowa w 1964 roku – przyjechał z Holandii. Hipolit słynie ze swojego łagodnego charakteru oraz… wierności w małżeństwie. Przez 24 lata związany był z Hambą. Dzięki ich związkowi na świecie pojawiło się 11 młodych hipopotamów, które żyją w ogrodach zoologicznych w całej Europie. Jedna z córek hipopotamiej pary została w Polsce - to Czacza, która mieszka w zoo w Gdańsku. W 2010 roku Hipolit i Hamba obchodzili 45-lecie wspólnego życia. Niestety, rok później Hamba zmarła. Już po jej śmierci Hipolit pierwszy raz został dziadkiem.  29 maja, podczas urodzin sędziwego hipopotama, chętni będą mogli usłyszeć więcej ciekawostek z życia zwierzaka. Pracownicy zoo będą opowiadać o Hipolicie o godzinie 11:00, 13:00 oraz 15:00. Około godziny 13:15 do słoniarni wniesiony zostanie ogromny tort z warzyw i owoców. Tego dnia wyjątkowo każdy będzie mógł nakarmić Hipolita. Przy bramie głównej wystawiony zostanie koszyk na owoce i warzywa (buraki, jabłka, marchew, szpinak, ziemniaki), które każdy z gości może przynieść dla wyjątkowego solenizanta. O nadmiar jedzenia dla hipcia nie ma się co martwić – jedna porcja Hipolita to kilkadziesiąt kilogramów warzyw i kaszy dodatkowo przegryzanych sianem

Dzień dziecka wśród mydlanych baniek – 1.06

Dziesiątki tysięcy baniek mydlanych po raz kolejny wzbiją się w niebo nad Chorzowem. Trzecia edycja Chorzowskiego Festiwalu Baniek Mydlanych będzie jedną z głównych atrakcji organizowanych w mieście obchodów Dnia Dziecka. 1 czerwca Szyb Prezydent przemieni się w najbardziej malownicze i bajkowe miejsce w mieście. Wszystko za sprawą tysięcy baniek, które unosić się będą w pobliżu tego jednego z najbardziej charakterystycznych punktów Chorzowa. Organizatorzy Festiwalu zapewniają, że trzecia edycja przebije poprzednie pod względem ilości uczestników. Start zaplanowany jest na godzinę 10:00

Czapeczki dla noworodków - 1.06

Centrum Integracji Międzypokoleniowej przy ul. Dąbrowskiego 7 zamieniło się w manufakturę maleńkich czapeczek. Wolontariuszki Chorzowskiej Akademii Seniora robią na drutach wełniane prezenty dla noworodków z miejskiego szpitala. – Projekt i rodzaj wełny były konsultowane z pediatrą, czapeczki będą więc nie tylko ładne, ale przede wszystkim bezpieczne dla dzieci. – wyjaśnia Magdalena Sekuła, Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Aktywizacji Społecznej.  Uroczyste wręczenie czapeczek odbędzie się 1 czerwca o godz. 12.00 na Oddziale Noworodkowym Śląskiego Instytutu Matki i Noworodka przy Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie (ul. Strzelców Bytomskich 11)

Kosmiczny Dzień Dziecka w SDK - 1.06

Coś wyjątkowego dla młodych astronautów przygotował Starochorzowski Dom Kultury przy ul. Siemianowickiej 59. Kosmiczny Dzień Dziecka rozpocznie się w ogrodzie przy SDKu o godzinie 12.:00 i potrwa do wieczora. W programie między innymi: ogłoszona wcześniej zabawa polegająca na  przygotowaniu kosmicznego stroju, zajęcia sportowe przygotowujące do lotu w kosmos, pokaz kosmicznej mody wraz z rozdaniem nagród, warsztaty plastyczne polegające na stworzeniu pocztówki z orbity pozaziemskiej, bajka w wykonaniu rodziców „Rodzice zwiedzają kosmos” czy zdjęcie z drona pokazujące jak widzą nas kosmici. W programie przewidziano też poczęstunki dla dzieci. Start 1.06 w samo południe.

"Chochlik w krainie bajek i baśni" - spektakl dla dzieci - 1.06

Najmłodsi fani teatru nie będą nudzić podczas Dnia Dziecka. O godzinie 10.00 rano w Chorzowskim Centrum Kultury przy ul. Sienkiewicza 3 Uczniowie chorzowskiego „Słowaka”, Kabaret na ¾, Chochlik, Zespół Muzyczny Schola oraz gościnnie młodzież z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Oskara Langego wystawią spektakl dla dzieci „Chochlik w krainie bajek i baśni". Impreza została objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta.


Chorzowskie Centrum Kultury, ul. Sienkiewicza 3

25.05 godz. 18.00 W ramach cyklu Kino Świata projekcja filmu „Mąż fryzjerki”
26.05 godz. 19.00 Szlagierowe Show: Dzień Matki z gwiazdami Listy Śląskich Szlagierów
27.05 godz. 18.00 Operetka „Wesoła Wdówka”
28.05 godz. 13.00 Annum Kids: warsztaty dla dzieci
28.05 godz. 19.00 Koncert Initio w wykonaniu In Fidelis
28.29.05 godz. 9.30 Śląski Festiwal Fotografii
30.05 godz. 19.00 Spektakl „Kriss”
31.05 godz. 18.00 Finał wojewódzkiego konkursu sztuki słowa Towary Liryczne
1.06 godz. 10.00 Spektakl dla dzieci „Chochlik w krainie bajek i baśni”
1.06 godz. 17.00 Premiera spektaklu „Alicja w krainie czarów”
2.06 godz.10.00 i 12.00 Spektakl „Alicja w krainie czarów”

Starochorzowski Dom Kultury, ul. Siemianowicka 59

25.05 godz. 15.00 Festyn w Maciejkowicach
27-29.05 godz. 9.00 Turniej szachowy
30.05 godz. 10.00 Festiwal Otwartych Serc: warsztaty twórczej integracji
30.05 godz. 10.30 spektakl dla dzieci „Nowe przygody Koziołka Matołka”
1.06 godz. 12:00 Kosmiczny Dzień Dziecka

 
Miejski Dom Kultury Batory, ul. Batorego 6

25.05 godz. 17.00 Recital Tomasza Stockingera z okazji Dnia Matki
30.05 godz. 17.00 Święto Rodziny Przedszkola nr 8 w Chorzowie
 
Miejska Galeria Sztuki MM

9-25.05 Dariusz Kaleta - malarstwo, wystawa jubileuszowa 30-lecia pracy twórczej
 

CHORZÓW W MEDIACH

Zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej www.chorzow.eu, profilu na Facebooku www.facebook.com/umchorzow i konta na Twitterze https://twitter.com/UMChorzow
Zapraszamy do oglądania relacji filmowych na stronie internetowej www.comtv.pl
Zapraszamy do oglądania najważniejszych wydarzeń w mieście z ostatniego tygodnia www.chorzowianin.pl

Najpopularniejsze

Warto zajrzeć