Biuletyn Informacyjny UM Chorzów nr 17/2016
2016-04-28

RADA MIASTA

KOMISJE

Brak komisji w nadchodzącym tygodniu

DYŻUR RADNEGO

5.05 (czwartek) w godz. 13.00-16.00, pok. 201
dyżur pełnić będzie radna Bożena Karpińska


AKTUALNOŚCI

Punkt pomocowy dla hutników

Specjalnie dla pracowników Walcowni Blach Grubych Batory zamieszkałych w Chorzowie uruchomiony zostanie mobilny punkt pomocowy. W najbliższy piątek w Miejskim Domu Kultury „Batory”, przy ul. Stefana Batorego 6 w  godzinach od 9.00 do 13.00 hutnicy będą mogli skorzystać z profesjonalnej pomocy pracowników chorzowskich instytucji: Ośrodka Pomocy Społecznej, Powiatowego Urzędu Pracy i Zakładu Komunalnego PGM. W punkcie obsługi będą mieli możliwość m.in. złożenia wniosku o bony żywnościowe i zasiłek celowy zwrotny (zwrot świadczenia zostanie rozłożony na kilka lub kilkanaście nieoprocentowanych rat). Zgodnie z wcześniejszą deklaracją Prezydenta Chorzowa, hutnikom zamieszkałym w zasobach komunalnych miasta nie będą naliczane odsetki za zwłokę w płatnościach za czynsz - szczegółowych informacji w tej sprawie udzielać będą pracownicy ZK PGM dyżurujący w Miejskim Domu Kultury "Batory". Oferowana pomoc dotyczy osób zamieszkałych w Chorzowie.

II edycja Kochom Dynsić za nami

Druga edycja Kochom Dynsić - tanecznego turnieju, który łączy pokolenia - zgromadziła jeszcze większą publiczność niż pierwsza. Szczelnie wypełniona sala Starochorzowskiego Domu Kultury była świadkiem fantastycznej, pełnej emocji imprezy. Do rywalizacji przystąpiło 9 par, składających się z profesjonalnego tancerza i seniora-amatora. Ostatecznie pierwsze miejsce zdobyła para numer 3, p. Danuta i Cyprian, za którymi uplasowały się kolejno pary numer 9 - p. Aleksandra i Tomasz oraz numer cztery - p. Beata i Luka. Nie o wyniki i nagrody jednak chodziło, a o dobrą zabawę, odkrycie w sobie potencjału i międzypokoleniową integrację. Nie brakowało także atrakcji towarzyszących. Krótki pokaz dały seniorki, para instruktorów tanecznych Chorzowskiej Akademii Seniora rozgrzała publiczość, Czeslaw Jakubiec rozbawił zgromadzonych w SDK. Na koniec, podczas zabawy prowadzonej przez profesjonalnego DJ-a, swoich sił w tańcu dowolnym mógł spróbować każdy uczestnik imprezy.

Prezydent Chorzowa zadeklarował pomoc hutnikom

Ponad 300 hutników Walcowni Blach Grubych Batory od ponad dwóch miesięcy nie dostaje wynagrodzeń. Zakład należy do spółki  HW Pietrzak Holding S.A. Walcownia ma odcięty prąd, gaz i wodę. Na miejscu nie ma już też ochrony. Jak twierdzą hutnicy w zakładzie zostali tylko oni, by pilnować maszyn. Dziś kilkunastoosobowa delegacja pracowników spotkała się z prezydentem Chorzowa Andrzejem Kotalą. Hutnicy zaapelowali do władz samorządowych o interwencję w ich sprawie. Jeszcze przed spotkaniem prezydent Chorzowa skierował pismo do sądu, który rozpatruje wniosek o upadłość HW Pietrzak Holding S.A., z prośba o przyspieszenie decyzji. Dokumenty w tej sprawie właściciel walcowni złożył  już w listopadzie. Równocześnie prezydent zwrócił się do wiceministra energii Grzegorza Tobiszowskiego o przyspieszenie działań związanych z utworzeniem koncernu Śląskie Huty Stali, do którego weszłaby również chorzowska walcownia, co zagwarantowałoby dalsze funkcjonowanie zakładu. - W obliczu zagrożenia utraty miejsc pracy dla 300 hutników, proszę Pana Ministra o wsparcie tej branży poprzez zintensyfikowanie działań zmierzających do utworzenia Śląskich Hut Stali. Hutnicy nie mają szans na wyciąganie ręki po pomoc państwa, tak jak czynią to górnicy z państwowych kopalni. To grupa o wiele mniejsza, której głos nie brzmi tak donośnie jak głos liderów górniczych związków zawodowych – czytamy w piśmie do wiceministra Tobiszowskiego. Podczas dzisiejszego spotkania delegacja pracowników zwróciła się do prezydenta m.in. z pytaniem o możliwość otrzymania bonów żywnościowych oraz nienaliczania odsetek za opóźnienia w płatnościach za czynsz. Prezydent zadeklarował wsparcie i pomoc. Jeszcze tego samego dnia odbyło się spotkanie Prezydenta Chorzowa z przedstawicielami Zakładu Komunalnego PGM oraz Ośrodka Pomocy Społecznej w sprawie udzielenia pomocy pracownikom walcowni. Hutnikom zamieszkałym w zasobach komunalnych miasta nie będą naliczane odsetki za zwłokę w płatnościach za czynsz. Jeszcze w tym tygodniu uruchomiony zostanie mobilny punkt OPSu w Miejskim Domu Kultury „Batory”, gdzie pracownikom walcowni przyznane zostaną bony żywnościowe – będzie to pomoc doraźna. Na miejscu będą mogli również złożyć wniosek o zasiłek celowy zwrotny. Miasto zwróci się także do Śląskiego Banku Żywności o zaopatrzenie rodzin hutników w podstawowe produkty żywnościowe. Prezydent zadeklarował również, że zwróci się do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o maksymalne skrócenie terminu wydawania decyzji ws. wypłaty zasiłków chorobowych pracownikom huty przebywającym na L4.

Sztygarka cała w plakatach. Ruszył PlakatFest

Otwarcie wystawy plakatów Tomasza Bogusławskiego  i bluesowy koncert Marka Makarona – tak rozpoczął się PlakatFest w Chorzowie. 21 kwietnia w kompleksie Sztygarka, przy ul. Piotra Skargi zainaugurowano pierwszą edycję Śląskiego Festiwalu Plakatu.  – To postindustrialne miejsce świetnie koresponduje z pracami zarówno Tomasza Bogusławskiego, jak i studentów biorących udział w festiwalowym konkursie. Na pewno nie było najłatwiejsze wystawienniczo, ale poradziliśmy sobie z tym wyzwaniem – wyjaśnia dr Kaja Renkas, współorganizatorka PlakatFestu. Afisze zawisły nie tylko w Sztygarce, ale także w Miejski Dom Kultury "Batory" (wystawy plakatów ze zbiorów Krzysztofa Dydo), w Galerii Antresola w Chorzowskim Centrum Kultury (wystawy Jacka Staniszewskiego) oraz w nowej Galerii w Bramie (Wystawa „Chorzów Miasto Bluesa”, prace studentów ASP i UŚ). Chorzowskie święto plakatu potrwa do 13 maja.

Godziny otwarcia urzędu w weekend majowy

2 maja Urząd Miasta w Chorzowie będzie pracował bez zmian. W poniedziałek mieszkańców zapraszamy w godz. 7:30 – 15:00. W Święto Konstytucji 3 maja urząd będzie nieczynny.

Eko-impreza pod Szybem Prezydent

Strzelanie z łuku do celu, koncert zespołu Carrantuohill, podjadanie słodyczy, które nikomu nie szkodzą, czy robienie graffiti… mchem. Zarówno dzieci, jak i dorośli nie mogli narzekać na nudę podczas tegorocznego Rodzinnego Pikniku Ekologicznego. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie - podczas imprezy będzie można m.in popracować nad stworzeniem swoich własnych kosmetyków ziołowych lub zasiąść za kierownicą ogromnej śmieciarki, obsługiwanej przez... bohaterów Gwiezdnych Wojen. Piknik odbył się w ramach 8. edycji kampanii ekologiczno-artystycznej Zielona Wyspa Śląsk. Każdego roku do udziału zapraszane są Miasta Partnerskie, w których organizowane są warsztaty ekologiczne oraz eko gry i zabawy pozwalające nam uczyć dzieci i młodzież dbania o środowisko, segregacji odpadów i tego, jak w prosty sposób wprowadzić ekologię do własnych domów. W tym roku szczególnym zainteresowaniem cieszyła się sporych rozmiarów dmuchana ścianka wspinaczkowa, zabawa z malowaniem kamieni oraz oczywiście możliwość "zwiedzenia" śmieciarki.

Uwaga objazdy! Zamknięcie wylotu ulicy Pułaskiego do ulicy Wolności

Informujemy, że w dniu 25.04.2016 r. (poniedziałek) w godzinach porannych rozpoczęty zostanie kolejny etap przebudowy ulicy Wolności. W związku z prowadzeniem robót drogowych zamknięty dla ruchu pojazdów zostanie wylot ulicy Pułaskiego do ulicy Wolności.

Wyznaczone zostaną objazdy prowadzone ciągami ulic:

1. z kierunku ul. Wolności (w rejonie skrzyżowania z ul. Pułaskiego i
Hankego) w kierunku ul. Pułaskiego: ul. Wolności - ul. Strzelców Bytomskich
- ul. Głogowska - ul. Pułaskiego,

2. z kierunku ul. Pułaskiego w kierunku ul. Wolności: ul. Pułaskiego - ul.
Cieszyńska - ul. Spółdzielcza - ul. Wolności.

Ww. etap robót wykonywany będzie przez okres ok. 7 dni. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie miejsca prowadzonych robót oraz na trasach wyznaczonych objazdów.

Fotograficzna Gra Miejska, 25.04 – 20.05

Mówi się, że wykonanie dobrej fotografii wymaga, by być w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie. Organizowana w Chorzowie Fotograficzna Gra Miejska ma sprawdzić prawdziwość tego stwierdzenia. W maju Chorzów zmieni się w miasto fotografii – w tym miesiącu odbędą się tu aż dwa duże wydarzenia związane z tym tematem. Najpierw do miasta zawita wystawa prezentująca najlepsze zdjęcia nagrodzone w World Press Photo, najważniejszym i najbardziej prestiżowym konkursie fotografii prasowej na świecie. Zaledwie tydzień później organizowana jest druga edycja Śląskiego Festiwalu Fotografii, podczas którego będzie okazja, by uczyć się pod okiem mistrzów tej dziedziny: Wojciecha Grzędzińskiego, Dominiki Koszowskiej, Tomasza Lazara, Macieja Nabrdalika i Wiktora Sobolewskiego. A to wcale nie koniec fotograficznych atrakcji, jakie szykowane są w ciągu najbliższych tygodni dla mieszkańców regionu. 25 kwietnia wystartowała bowiem Fotograficzna Gra Miejska, podczas której wygrać można atrakcyjne nagrody. Na czym polega? W wybranych punktach Chorzowa umieszczone zostały specjalne tabliczki z numerami, które trzeba uwiecznić na zdjęciu i umieścić na swoim profilu w mediach społecznościowych: na Facebooku, Twitterze lub Instagramie, opatrując je specjalnym hasztagiem - mówi Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta ds. aktywizacji społecznej. - Osoby, którym uda się sfotografować wszystkie tabliczki, otrzymają zaproszenie na wernisaż wystawy World Press Photo, który odbędzie się w Chorzowie 25 maja. Z kolei ci, którym uda się to zrobić najszybciej, zgarną dodatkowo nagrody – między innymi zestawy ściśle limitowanych gadżetów, związanych z wystawą World Press Photo. By odszukać wyznaczone przez organizatorów punkty, trzeba będzie kierować się wskazówkami. Te publikowane będą w mediach społecznościowych na profilach World Press Photo Chorzów. Fotograficzna Gra Miejska potrwa aż do 20 maja, uczestnicy na odszukanie wszystkich tabliczek będą zatem mieli niemal miesiąc. Pierwszych wskazówek należy wypatrywać w dniu startu wydarzenia, 25 kwietnia na facebooku (www.facebook.com/worldpressphotochorzow), Twitterze (https://twitter.com/wpphChorzow) oraz Instagramie (www.instagram.com/worldpressphotochorzow).


ZAPOWIEDZI WYDARZEŃ

Animatorzy kultury z całej Polski spotkają się w ChCK - 28-29.04

Ponad 200 animatorów kultury przyjedzie do Chorzowa. Od 28 do 29 kwietnia  Chorzowski Dom Kultury, przy ul. Sienkiewicza 3 gościć będzie przedstawicieli instytucji kultury oraz społeczników z całej Polski.  Organizatorem spotkania jest Narodowe Centrum Kultury, które do ChCK-u zaprosiło uczestników programu Dom Kultury + Inicjatywy lokalne z lat 2013- 2016. Podczas dwudniowego spotkania animatorzy kultury wezmą udział w szeregu wykładów i warsztatów poświęconych aktywizacji mieszkańców. Panel będzie także okazją do wymiany doświadczeń związanych z realizacją programu w różnych częściach kraju. - Pierwszy dzień ma charakter otwarty, zapraszamy wszystkie osoby chcące poznać problemy, ale też potencjały i ścieżki rozwoju ośrodków kultury – wyjaśnia dyrektor Chorzowskiego Centrum Kultury, Tomasz Ignalski. Głównym celem akcji Dom Kultury + Inicjatywy lokalne jest inicjowanie działań służących wzmocnieniu zaangażowania domów kultury w życie społeczności lokalnej, odkrywaniu i rozwijaniu potencjału i kapitału kulturowego jej członków oraz kulturotwórczych zasobów społeczności.  Chorzowskie Centrum Kultury znalazło się w gronie tegorocznych beneficjentów programu. W ramach projektu „Kultura na Wolności” badane będą potrzeby mieszkańców centrum Chorzowa, zorganizowany zostanie także konkurs grantowy na działania kulturalne. -  Od 1 do 20 czerwca czekamy na pomysły chorzowian. Najciekawsze zrealizujemy wspólnie między sierpniem, a listopadem  ze środków Narodowego Centrum Kultury – wyjaśnia Dyrektor Ignalski.

Program spotkania 28 kwietnia

11.00-12.00 (sala widowiskowa ChCK)

• Powitanie uczestników (Marek Mutor dyrektor NCK, Eliza Dzwonkiewicz zastępca dyrektora NCK)
• Program Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne (Małgorzata Gaduła-Zawratyńska NCK)
• Ocena wybranych aspektów programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2015 – wyniki ewaluacji (Maciej Frąckowiak/Public Profits)
• Chorzowskie Centrum Kultury – prezentacja instytucji (Tomasz Ignalski dyrektor ChCK)
12.30 – 14.30 (sala widowiskowa ChCK)
• Relacje domu kultury ze szkołami w programie Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne – wyzwania w kontekście współpracy z placówkami oświatowymi. Panel ekspercki oraz dyskusja z udziałem uczestników
• Bardzo Młoda Kultura (Regionalny Ośrodek Kultury w Katowicach)
15.30-17.00 (sala widowiskowa ChCK)
• Dobre praktyki: przedstawiciele wybranych domów kultury – uczestników edycji Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2015 (Bemowskie Centrum Kultury, Dom Kultury w Kozach, Ośrodek Kultury w Sejnach)
• Animatorzy – „kilka słów o pracy animatora...” (Teresa Jankowska, Grażyna Gnatowska, Karol Ostalski)
• Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL – podsumowanie edycji programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2015 (Bohdan Skrzypczak CAL)
17.30 – 18.45 (sala widowiskowa ChCK))
• Działania NCK aktywizujące i sieciujące dla animatorów kultury – Kultura Dostępna, Niekongres
Animatorów, Giełda Projektów (Aleksandra Stańczuk, Irena Madej NCK)
• Profesjonalizacja sektora kultury – Program Kadra Kultury (Paulina Kobza NCK)
• „Zaproś nas do siebie” – szkolenia dla uczestników programu Dom Kultury+ (Agata Radecka NCK)

Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej Organy Plus - 30.04

W najbliższą sobotę, 30.04 w Chorzowie rusza II Chorzowski Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej Organy Plus 2016. Festiwal podzielony jest na dwie edycje: wiosenną oraz jesienną, a jego ideą jest przedstawienie muzyki organowej chorzowskiej publiczności. Koncert inaugurujący festiwal odbędzie się 30 kwietnia o godzinie 19.00 w kościele św. Floriana przy ul. Księdza Konrada Szwedy 1 w Chorzowie. Artystyczna strona festiwalu przygotowana jest tak, aby publiczność w mistrzowskim wykonaniu muzyków usłyszała znane melodie, a jednocześnie rozwijała wrażliwość na sztukę muzyczną. Wykonawcy to wybitni muzycy polscy i zagraniczni, profesorowie wyższych uczelni, muzycy kameralni i soliści. Adresatem festiwalu są wszyscy, dla których muzyka klasyczna stanowi piękno i wartość duchową. Impreza została objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Chorzów. Szczegółowy program festiwalu można znaleźć pod adresem: http://bit.ly/1YT6s8z

5. Rowerowy Rajd Nadziei - 1.05

Na dobry początek majówki: wycieczka rowerowa po Chorzowie. 1 maja cykliści ponownie wspierać będą hospicjum przy ul. Szpitalnej. 5. Rajd Rowerowy organizowany jest w ramach Kampanii Pola Nadziei, której celem jest edukacja na temat stosunku do ludzi nieuleczalnie chorych,  nauka tolerancji oraz pozyskiwanie środków na opiekę nad pacjentami chorzowskiego Hospicjum. Do akcji może włączyć się każdy, kto chce pomóc, niezależnie od wieku. Na starcie przeprowadzona zostanie zbiórka pieniędzy na wsparcie Hospicjum i zakup nowego sprzętu medycznego dla pacjentów. Przejazd rozpocznie się o godz. 13.00 przy hospicjum (skwer przy ul. Dyrekcyjnej). 16-kilometrowa trasa prowadzić będzie ulicami Chorzowa, alejkami Parku Śląskiego oraz Skansenu. Organizatorami wydarzenia są: Hospicjum w Chorzowie oraz Chorzowski Klub Rowerowy. Regulamin rajdu dostępny na stronie www.hospicjum-chorzow.pl

Majówka w Chorzowie - 1-9.05

Weekend majowy w Chorzowie to nie tylko oficjalne uroczystości, ale także atrakcje spotowe dla całych rodzin. 1 maja w mieście odbędzie się 5. Rowerowy Rajd Nadziei. Cykliści ponownie wspierać będą hospicjum przy ul. Szpitalnej. Do akcji może włączyć się każdy, kto chce pomóc, niezależnie od wieku. Na starcie przeprowadzona zostanie zbiórka pieniędzy na wsparcie Hospicjum i zakup nowego sprzętu medycznego dla pacjentów. Przejazd rozpocznie się o godz. 13.00 przy hospicjum (skwer przy ul. Dyrekcyjnej). 16-kilometrowa trasa prowadzić będzie ulicami Chorzowa, alejkami Parku Śląskiego oraz Skansenu. Regulamin rajdu dostępny na stronie www.hospicjum-chorzow.pl . 3 maja między godziną 13.00 a 18.00 Stadion Śląski zaprasza na sportową majówkę. Piknik będzie świetną okazją do poznania dyscyplin takich jak na przykład futbol amerykański, lacrosse, ultimate frisbee czy speed-ball. Podczas imprezy będzie można zapoznać się z przepisami gry, ubiorem oraz dowiedzieć się, gdzie i jak trenować poszczególne dyscypliny sportu. Przedstawiciele AZS-u Silesia Rebels, Legionu Katowice, Śląskiego Stowarzyszenia Graczy Ultimate pomogą zrozumieć tajniki swoich sportów. Speed-ball Polska Odział Śląsk reprezentować będzie Andrzej Marie uczestnik mistrzostw świata, teraz budujący kadrę Śląska na mistrzostwa Polski. Ponadto od godz. 13.00, co pół godziny, instruktor nordic walking będzie przeprowadzał szkolenie dotyczące dobierania sprzętu i prawidłowego chodzenia z kijkami. Szczegóły dotyczące imprezy można znaleźć pod adresem http://bit.ly/1WSwYR5

Program obchodów uroczystości miejskich:

2 maja - Dzień Flagi Państwowej na terenie WKU przy ul. 75 Pułku Piechoty 3
•    8.00: IV Rajd Śladami Wojska Polskiego po Chorzowie
•    12.00: Uroczyste podniesienie flagi państwowej na maszt przy Pomniku Poległych Żołnierzy 75 Pułku Piechoty
•    12.15 Koncert Orkiestry Wojskowej z Krakowa


3 maja - 225. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja oraz 95. rocznica wybuchu III powstania śląskiego
•    9.00 Msza święta w Kościele św. Barbary przy ul. 3 Maja
•    10.15 Przemarsz pod Pomnik Powstańca Śląskiego
•    10.30 Uroczystości pod pomnikiem:
- Hymn Państwowy
- Przemówienie Prezydenta Chorzowa
- Składanie kwiatów przez delegacje
- Rota

4 maja – Święto patrona miasta Świętego Floriana
•    18.00 Uroczysta msza święta w Sanktuarium św. Floriana ul. Wandy 64a  
 

9 maja – 71 rocznica zakończenia II wojny światowej
 
•    12.00 Złożenie kwiatów pod pomnikiem Żołnierzy Polskich przy ul. Śląskiej

Akcja „Lepsze jutro” 2-20.05

Meble, sprzęt AGD oraz RTV, zabawki, a także farby do ścian wraz z pędzlami, narzędzia i środki czystości. Rzeczy dzięki którym możliwe będzie odświeżenie mieszkania lub zmiana jego wystroju, trafią do najuboższych chorzowian dzięki zbiórce w ramach akcji „Lepsze jutro”. – Wierzymy, że zmiany w „czterech kątach”, to dobry początek do zmiany sposobu myślenia – mówi organizator akcji, Piotr Hadamik. - Własnoręcznie przeprowadzone remonty będą z kolei przypominać obdarowanym, że praca przynosi zauważalne efekty  – dodaje. Zbiórka potrwa od 2 do 20 maja.
Wymienione powyżej rzeczy można składać w 6 punktach na terenie miasta:
 
•    Chorzowskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych, ul. Powstańców 70/3
•    Parafia św. Antoniego, ul. Kopernika 1
•    Centrum Inicjatyw Społecznych, ul. 3-go maja 18
•    Centrum UskrzydlijDzieciaki.pl, ul. Gwarecka 4/1
•    Centrum Pracy Socjalnej, ul. Kasprowicza 2
•    Starochorzowski Dom Kultury, ul. Siemianowicka 59
•    Miejski Dom Kultury Batory, ul. Batorego 6

Poświęcenie figury św. Floriana - 4.05

Fundacja Silesia, Prezydent Miasta Chorzów oraz Dziekani Dekanatów Chorzowskich zapraszają na uroczystość poświęcenia figury św. Floriana, które będzie miało miejsce 4 maja o godzinie 17.20 przy rondzie u zbiegu ul. Nomiarki i Żołnierzy Września. Figurę poświęci biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej ks. bp. Adam Wodarczyk.Chorzowskie Centrum Kultury, ul. Sienkiewicza 3

28-29.04 Ogólnopolski Kongres Kultury
30.04 godz. 18.00 Dyptyk Baletowy „Arachne/spotkania”
5.04 godz.18.00 Spektakl muzyczny „Jak nie my to kto?”


Starochorzowski Dom Kultury, ul. Siemianowicka 59

29.04 godz. 11.00 Żywioły: wernisaż wystawy prac uczniów zespołu szkół plastycznych w Katowicach
29.04 godz. 11.30 Warsztaty tworzenia małej formy biżuteryjnej
30.04 godz. 10.00 Twórcza Dopołudniówka: biżuteria wykonana techniką sutaszu
4.05 godz.15.00 – 17.00 Klub Seniora Przyjaciele
5.05 godz. 10.00 Koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych
 


CHORZÓW W MEDIACH


Zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej www.chorzow.eu, profilu na Facebooku www.facebook.com/umchorzow i konta na Twitterze https://twitter.com/UMChorzow
Zapraszamy do oglądania relacji filmowych na stronie internetowej www.comtv.pl
Zapraszamy do oglądania najważniejszych wydarzeń w mieście z ostatniego tygodnia www.chorzowianin.pl

Najpopularniejsze

Warto zajrzeć