Światowy Dzień Zdrowia 2016 - pokonaj cukrzycę!
2016-03-30

Stowazyszenie Zdrowych Miast Polskich, którego członkiem od zeszłego roku jest również Chorzów, pragnie rozpowszechnić wiedzę dotycząca cukrzycy. Wraz z rosnącym rozpowszechnieniem tej choroby, coraz ważniejsze staje się posiadanie wiedzy o tym, jak można zminimalizować ryzyko jej wystąpienia, a także o sposobach jej wykrywania i leczenia. Dlatego WHO podejmuje działania mające na celu promocję wiedzy o cukrzycy w ramach obchodzonego 7 kwietnia 2016 r.  Światowego Dnia Zdrowia Organizując wydarzenia z nim związane WHO pragnie:

• doprowadzić do zwiększenia wiedzy o rosnącym rozpowszechnieniu cukrzycy, ogromnym obciążeniu tą chorobą i jej poważnych następstwach, zwłaszcza w krajach o niskich i średnich dochodach;

• spowodować podjęcie konkretnych, skutecznych i ekonomicznych działań w walce z chorobą, które będą obejmować zarówno profilaktykę, jak i metody diagnozy, leczenia i opieki nad osobami chorymi na cukrzycę;

• ogłosić pierwszy światowy raport o cukrzycy opisujący obciążenie chorobą i jej skutki oraz wzywający do wzmocnienia systemów ochrony zdrowia w celu zapewnienia lepszego nadzoru i profilaktyki cukrzycy oraz skuteczniejszego leczenia chorych.

Warto odnotować, że świat dokonał istotnego kroku w walce z epidemią cukrzycy, przyjmując jako cel zmniejszenie o jedną trzecią liczby zgonów z powodu chorób niezakaźnych, w tym cukrzycy, do 2030 r.

Poniżej publikujemy ulotki informacyjne dotyczące cukrzycy.

Cukrzyca-ulotka informacyjna

Cukrzyca