Biuletyn Informacyjny UM Chorzów nr 11/2016
2016-03-17

RADA MIASTA

 

KOMISJE

21.03 godz. 7.30 Komisja Rewizyjna
21.03 godz. 15.30 Komisja Rodziny i Pomocy Społecznej

DYŻUR RADNEGO

24.03 (czwartek) w godz. 13.00-16.00, pok. 201
dyżur pełnić będzie radny Marcin Weindich


AKTUALNOŚCI

 

Mieszkanie dla młodzieży - nowa placówka opiekuńczo - wychowawcza w Chorzowie

14 podopiecznych chorzowskiego Ośrodka Wsparcia Rodziny zamieszkało „na swoim”. Dzieci i młodzież przeprowadziły się do mieszkania przy ul. Wolności - nowej placówki opiekuńczo – wychowawczej w mieście. Lokal, w którym wychowankowie wspólnie prowadzą gospodarstwo domowe ma 223m2 i składa się z 4 pokoi, salonu z otwartą kuchnią i jadalnią, garderoby z pracownią plastyczną i 2 łazienek. - Dzieci same aranżowały swoje pokoje, wybierały kolory ścian, dbały o każdy detal - mówi Dyrektor Ośrodka Wsparcia Rodziny, Bożena Cierpioł. Do mieszkania wprowadzili się podopieczni między 13 a 18 rokiem życia. To już trzecia tego typu placówka w mieście. Pozostałe lokale znajdują się przy ul. Sobieskiego, Siemianowickiej i przy pl. Piastowskim. Chorzów jest jednym z pierwszych miast w Polsce, w których powstały mieszkania dla młodzieży. „Grupę usamodzielnienia” otwarto tutaj już w 1993r. w lokalu przy ul. Bożogrobców. Kierowano tam młodzież, która pod czujnym okiem wychowawców uczyła się obowiązków domowych, takich jak zakupy, gotowanie czy pranie. Na pozytywne efekty nie trzeba było długo czekać, dlatego zdecydowano się na otwarcie kolejnych filii, w których wychowankowie przygotowywali się do samodzielności i dorosłego życia. - Takie samodzielne zamieszkanie jest świetnym sprawdzianem nie tylko zaradności, ale przede wszystkim odpowiedzialności - mówił podczas oficalnego otwarcia placówki Zastępca Prezydenta ds. Społecznych Wiesław Ciężkowski. Nowa placówka opiekuńczo-wychowawcza przy ul. Wolności jest jednostką organizacyjną Miasta Chorzów. Jego obsługę zapewnia Centrum Administracyjne Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych z siedzibą przy ul. Siemianowickiej 58.

W urodziny pomagają potrzebującym

Wieszają domki dla ptaków, organizują zbiórkę dla rodzinnego domu dziecka i pomagają bezdomnym – tak pracownicy chorzowskiej filii Rhenus Data Office Polska świętują 15 - lecie firmy. -  Celebrując nasze urodziny chcemy jednocześnie zrobić coś pozytywnego dla innych. Przez cały rok w każdym miesiącu będziemy podejmowali działanie, które w jakiś sposób powiązane będzie z liczbą 15 – wyjaśnia Kierownik Oddziału Marcin Pohl. W styczniu zespół powiesił 15 karmników wykonanych przez podopiecznych fundacji Synapsis, działającej na rzecz osób z autyzmem. Miesiąc później pracownicy zorganizowali zbiórkę, podczas której przekazywali po 15 zł (lub więcej) na pobyt w górach wychowanków z rodzinnego domu dziecka. – W marcu chcielibyśmy pomóc osobom bezdomnym. Przed Świętami Wielkanocnymi będziemy zbierać żywność, którą dostarczymy do organizacji zajmujących się wydawaniem posiłków dla bezdomnych – zapowiada Marcin Pohl. Pomysłów na inicjatywy nie brakuje, w kolejnych miesiącach chorzowscy pracownicy będą wspierać różne organizacje charytatywne i ekologiczne.

Złoto dla Sokolni na Międzynarodowym Turnieju Akrobatyki Sportowej

Zawodnicy chorzowskiej Sokolni przywieźli z zakończonego w ubiegłą niedzielę Międzynarodowego Turnieju Akrobatyki Sportowej w Świdnicy wiele medali. Złoto zdobyły Marta Śrutwa, Magda Rajtor i Julia Fajfur - dziewczyny w kategorii 13 do 19 lat. Medal w tym samym kolorze w konkurencji dwójki mieszane w kategorii 13 do 19 lat zdobyła para Kinga Lewicka i Łukasz Wojtaszczyk. Na najwyższym stopniu podium stanęła także trójka dziewcząt startująca w najmłodszej kategorii (11 do 16 lat): Wiktoria Wołczańska, Wiktoria Naczyńska i Agata Musioł. Po srebro sięgnęli Julia Kraj i Wojciech Dackiewicz - dwójka mieszana w kategorii senior. Srebrny medal zdobyła też dwójka mieszana Kamila Dytko i Daniel Wichary. Trójka w składzie Daria Szulc, Adrianna Naczyńska i Emilia Plewnia wywalczyła 4. miejsce pomimo kontuzji. Gratulujemy wszystkim zawodnikom oraz trenerce Renacie Firak.

Dramatyczna sytuacja Ruchu Chorzów - spółka zwróciła się o pomoc do miasta

Ruch Chorzów zwrócił się do Prezydenta Chorzowa o pożyczkę w wysokości 18 milionów złotych. Powodem jest zagrożenie nieudzieleniem licencji na grę w Ekstraklasie z powodu dramatycznej sytuacji finansowej w jakiej znalazła się spółka Ruch Chorzów S.A. Dla klubu miasto jest ostatnią deską ratunku. W obecnej sytuacji finansowej spółki nikt inny nie chce już wesprzeć klubu. W tej sytuacji Prezydent Chorzowa we wtorek zorganizował spotkanie z radnymi. Uczestniczyli w nim także: przedstawiciel miasta w Radzie Nadzorczej Ruch Chorzów S.A. Sławomir Janiszewski oraz prezes Ruchu - Dariusz Smagorowicz. Podczas spotkania Sławomir Janiszewski przedstawił sytuację finansową Ruchu Chorzów S.A.  - Jest ona dramatyczna - przyznał Janiszewski. - Nigdy wcześniej spółka nie była w takich tarapatach. Dziś stoimy przed wyborem: albo doraźna pomoc finansowa w postaci pożyczki albo pozostawienie klubu, który bez tej pomocy nie otrzyma koncesji i spadnie do czwartej ligi. Dla miasta oznacza to podjęcie bardzo trudnej decyzji. To wybór pomiędzy ratowaniem Ruchu Chorzów przed spadkiem a modernizacją stadionu przy ul. Cichej.
- Podczas kampanii wyborczej obiecałem mieszkańcom budowę stadionu przy Cichej. Konsekwentnie tę obietnicę realizuję: obecne trwa faza projektowa. Mamy domknięta koncepcję, teraz opracowywany jest projekt budowlany. Mamy też zabezpieczone pieniądze na rozpoczęcie budowy. Prezydent Chorzowa podkreśla, że został postawiony pod ścianą. - Wszyscy wiemy, że nie stać nas na jednoczesne ratowanie klubu i budowę stadionu przy Cichej. Wielokrotnie powtarzałem, że miasto nie udźwignie podwójnego obciążenia. Teraz ja i wszyscy radni zostaliśmy postawieni przed wyborem: spełniać obietnicę wyborczą lub ratować finansowo klub. Andrzej Kotala podkreśla, że z wyborczej obietnicy budowy stadionu mogą go zwolnić tylko i wyłącznie kibice, którzy muszą teraz wziąć również na siebie odpowiedzialność za losy klubu i proces inwestycyjny przy Cichej.
Po spotkaniu w Urzędzie Miasta Prezydent Chorzowa wraz z radnymi udali się na spotkanie z przedstawicielami kibiców - właśnie przedstawiana jest im dramatyczna sytuacja klubu. Uczestnicy spotkania byli zgodni, że w obecnej sytuacji trzeba ratowac Ruch Chorzów konsekwencjami ewentualnego nieotrzymania licencji na grę w Ekstraklasie. Przyjęto, że jednym z wariantów, który powinien być rozpatrywany jest udzielenie pomocy spółce w wysokości 18 milionów, co wiązałoby się z odłożeniem budowy stadionu na dwa lata. W tej sprawie będą kolejne spotkania. Ostateczna decyzja należy do radnych, którzy 31 marca spotkają się na sesji Rady Miasta.

Związek Metropolitalny: konsultacje społeczne w Chorzowie

Ankieterzy na ulicach miasta i w magistracie pytać będą o Związek Metropolitalny. 21 marca w Chorzowie ruszą konsultacje społeczne dotyczące przystąpienia miasta do planowanej metropolii. Badania opinii wśród mieszkańców, to konsekwencja uchwały, którą radni Chorzowa podjęli 28 stycznia. Podczas sesji Rady Miasta upoważnili Prezydenta Chorzowa do podjęcia działań zmierzających do utworzenia Związku Metropolitalnego. Już w grudniu zeszłego roku chęć przystąpienia do metropolii wstępnie zadeklarowal prezydenci miast wchodzących w skład Górnośląskiego Związku Metropolitalnego. Konsultacje społeczne w Chorzowie potrwają do 4 kwietnia. Za pomocą kwestionariusza mieszkańcy udzielać będą odpowiedzi na pytanie: Czy jest Pan/Pani za wstąpieniem Miasta Chorzów do Związku Metropolitalnego? Badania opinii prowadzone będą wśród przechodniów na ulicach miasta oraz w ratuszu, przy ul. Rynek 1. Ankieterzy będą udzielać także szczegółowych informacji dotyczących Związku Metropolitalnego, m.in. o jego planowanych zadaniach oraz źródłach finansowania.

Projekt "Mobilni na europejskim rynku pracy"

Zorganizowany przez Chorzowskie Centrum Kształcenia Ustawicznego Ekonomistów im. Ludwika Krzywickiego projekt "Mobilni na europejskim rynku pracy" skierowany był do słuchaczy, którzy kształcą się w zawodach technik logistyk, technik administracji i technik informatyk. Uczestnikami projektu było 45 młodych słuchaczy. Projekt miał pomóc w pokonaniu barier wynikających z braku samoakceptacji, pobudzeniu kreatywności, operatywności i wsparcia najbliższych, ma pomóc w odnalezieniu się na rynku pracy, zarówno krajowym, jak i zagranicznym. Uzyskane certyfikaty pozwolą na lepszy start na konkurencyjnym rynku pracy.


52 tys. zł dla chorzowskiego stowarzyszenia Nie Ma Głupich

52 062, 17 zł – czek na taką kwotę trafił do chorzowskiego stowarzyszenia Nie Ma Głupich. - Pieniądze zostaną przeznaczone na remont domu w Sopotni Wielkiej, w którym prowadzone są zajęcia dla podopiecznych fundacji. Drugie piętro budynku zostanie przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych - mówi prezes stowarzyszenia Nie Ma Głupich Łucja Machoś. Organizacja prowadzi rodzinną formę terapii, m.in. poprzez turystykę górką oraz wyjazdy rehabilitacyjne. Środki na wsparcie inicjatywy zebrano podczas Chorzowskiego Balu Prezydenta. Impreza charytatywna połączona z licytacją odbyła się 23 stycznia w Hotelu Gorczowski. Pod młotek trafiły m.in. filiżanki od Premier Beaty Szydło, obraz autorstwa Piotra Naliwajki i album ze zdjęciami Elżbiety Dzikowskiej z autografem. Oficjalnie przekazanie czeku odbyło się 17 marca o godz. 12.00 w gabinecie prezydenta miasta.  Z rąk organizatorów: prezydenta Chorzowa Andrzeja Kotali i prezesa chorzowskiej delegatury Regionalnej Izby Gospodarczej Pawła Pawelca czek odebrała Łucja Machoś, prezes stowarzyszenia Nie Ma Głupich.

Wielkanocny konkurs dla kreatywnych seniorów

Centrum Integracji Międzypokoleniowej rusza z konkursem na wielkanocną kompozycję - stroik, pisanka, koszyczek, wiosenny bukiet – liczy się efekt i … metryka twórcy. Jury oceniać bowiem będzie najbardziej efektowną, własnoręcznie wykonaną ozdobę wielkanocną. Autorami prac mogą być chorzowianie w wieku co najmniej 60 lat. W konkursie zabłysnąć trzeba kreatywnością i zdolnościami manualnymi. Ozdoby można przynosić do siedziby CIM przy ul. Dąbrowskiego 7 w Chorzowie, w dniach od 16 do 30 marca, kiedy to prace oceni profesjonalne jury, które przyzna trzy nagrody.

 


ZAPOWIEDZI WYDARZEŃ

Nie rób gańby - rusza chorzowska kampania zachęcająca do sprzątania po psach - 18.03

Trawniki, skwery i chodniki – to od nich rozpoczną się wiosenne porządki w Chorzowie. W mieście rusza druga edycja kampanii „Nie rób gańby! Skludzej po swoim psie”. 18 marca o godz. 10.00 w Parku Róż akcję zainaugurują maluchy z Przedszkola nr 21. Dzieci odsłonią tabliczki, które ozdobiły kolorowymi rysunkami. Napisy „Mam na imię Dominik i tutaj gram w piłkę”, „Mam na imię Barek i tutaj bawię się w chowanego”, „Mam na imię Martynka i tutaj łapię motyle” będą przypominać właścicielom czworonogów, że tereny zielone to dobro wspólne wszystkich mieszkańców. Do sprzątania po pupilach namawiać będą także psiaki z chorzowskiego schroniska. Na plakatach obok hasła „Nie rób mi gańby” pojawi się kundelek Alan, a w Internecie akcję wspierać będą: Czester, Lopez, Mango, Merlin, Princeska i Rodzynka. – Pierwsza edycja kampanii odbyła się dwa lata temu. Chorzowską akcję wsparł m.in. znany rysownik Marek Raczkowski, który przygotował specjalny komiks. To wtedy też na chodnikach pojawiły się rysunki przedstawiające psy, przypominające o obowiązku sprzątania – wymienia Prezydent Chorzowa Andrzej Kotala. – Działania przyniosły pierwsze efekty: dla dużej grupy właścicieli psów sprzątanie to już naturalny nawyk, ale niestety nie dla wszystkich. We współpracy z mieszkańcami, Strażą Miejska i Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie ponownie będziemy więc przypominać o obowiązkowym sprzątaniu – wyjaśnia Prezydent Miasta. W ramach akcji do chorzowian trafią także ulotki, na których znajduje się informacja o lokalizacji wybiegów dla psów oraz przypomnienie, że worki na psie odchody można odebrać w Urzędzie Miasta na portierni lub w pokoju nr 28 za okazaniem aktualnej książeczki szczepień psa.

 

Metalowy festiwal CoreFest w Chorzowie - 18.03

Dobra wiadomość dla fanów mocnego grania - 18 marca Chorzów zabrzmi na ostro. W tawernie Stary Port przy ul. Rynek 13 odbędzie się druga edycja festiwalu metalowego CoreFest. Na imprezie co roku grają największe gwiazdy muzyki metal-core’owej. Podczas tegorocznej edycji na scenie Starego Portu zagrają zespoły Nothing Personal z Zielonej Góry, M.O.R.O.N. z Warszawy oraz Beyond The Infinity i April In Pieces z Wrocławia. Impreza została objęta Patronatem Miasta Chorzów.

Inauguracja Annum Festival - 19.03

Organizatorzy Annum Festival serdecznie zapraszają na inaugurację kolejnej edycji jedynego całorocznego festiwalu muzyki dawnej na Śląsku. Koncerty inauguracyjne odbędą się 19 marca w Kościele św. Jadwigi w Chorzowie. Wydarzenie będzie okazją do posłuchania twórczości Jana Sebastiana Bacha, a konkretniej jego niezrównanej w przekazie wyrazu i treści Pasji wg. św. Jana. Wykonawcami koncertu będą znakomici artyści światowego formatu występujący na co dzień na najważniejszych scenach i w najbardziej znakomitych salach koncertowych. Całości dopełni wyjątkowe brzmienie orkiestry grającej na instrumentach dawnych. Nieco wcześniej tego dnia, o godz. 13:00, w Chorzowskim Centrum Kultury (ul. Sienkiewicza 3, sala 22), specjalnie dla małych melomanów odbędzie się inauguracja cieszącego się ogromną popularnością nietuzinkowego cyklu zajęć muzycznych Annum Kids zatytułowaną „Pasja do dźwięku”. Czy muzykę można wykonywać tylko na instrumentach? Czy melodię można dotknąć i pokolorować? Dlaczego muzyka współczesna brzmi tak dziwacznie? Czy dzieci mogą stworzyć swoją małą operę? Rozwiązanie tych i wielu innych zagadek czeka na małych poszukiwaczy dźwięków w czasie wspominanych warsztatów. Muzykę słyszy się w radio, telewizji, w każdym filmie czy bajce. Piękny świat dźwięku niesie jednak o wiele więcej niż fala radiowa wpadająca jednym uchem i uciekająca przez drugie. Czasami wystarczy posłuchać nieco bardziej uważnie, by usłyszeć coś zupełnie niesamowitego! Właśnie to zrobią dzieci podczas warsztatów Annum Kids - zgłębią dźwięki przyrody, miasta, brzmienia mikrotonowe, orkiestrowe i solowe.Poszukają w muzyce koloru, zrobią plastyczną masę, którą uformują zgodnie z tym co wpadnie do ich uszu, a na koniec stworzą krótki muzyczny spektakl, który zagrają w tempie presto i largo. Szczegóły festiwalu oraz zapisy na zajęcia dla dzieci można znaleźć na stronie www.annumfestival.pl

Jubileusz 60 lat działalności Oddziały PTTK w Chorzowie - 19.03

19 marca w Chorzowskim Centrum Kultury odbędzie się Jubileusz 60 lat działalności Oddziału PTTK w Chorzowie oraz Koła Przewodników im. Augustyna Czarnynogi. Spotkanie, podczas którego zaprezentowana zostanie krótka historia Oddziału PTTK oraz poszczególnych Kół, będzie miało miejsce w Sali Widowiskowej ChCK o godzinie 14. W ramach imprezy dla gości zaplanowano dwie wycieczki po Chorzowie oraz poczęstunek w Sali Konferencyjnej ChCK. Ponadto w holu głównym będzie można zobaczyć podróżnicza wystawę fotograficzną. Obchody zakończy koncert zespołu zaproszonego z okazji jubileuszu. Impreza została objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Chorzów.

Rodzinna rywalizacja na basenie - 19.03

Pod koniec miesiąca witamy wiosnę i świętujemy Światowy Dzień Wody, dlatego też 19 marca w Chorzowie już po raz piąty odbędzie się Wiosenne Święto Wody. W związku z dużą popularnością tej rodzinnej imprezy, uczestnicy bawić się będą na dwóch obiektach – Basenie Hajduki przy ul. Granicznej 92 oraz basenie przy Placu Powstańców. Największą atrakcją tegorocznej edycji Wiosennego Święta Wody będzie zupełnie nowy, jeszcze atrakcyjniejszy niż w latach ubiegłych tor przeszkód. Nie zabraknie też innych konkurencji - takich jak tajemniczo brzmiąca Nosiwoda Gąbka czy Poławiacz Pereł. Impreza jest skierowana do rodzin. Żeby wziąć w niej udział trzeba spełnić kilka kryteriów – rodzinna drużyna może liczyć od 2 do 4 osób, z czego przynajmniej jedna osoba powinna być pełnoletnia, a jedna poniżej 18go roku życia. Ważnym warunkiem jest też przynajmniej elementarna umiejętność pływania i nurkowania. Na najlepszych czekają bardzo atrakcyjne nagrody – między innymi bony do wykorzystania w sieci sklepów Decathlon. Z pustymi rękami nie wyjdzie jednak żaden zawodnik – na wszystkich czekają pamiątkowe statuetki oraz upominki. Wpisowe to symboliczna złotówka za osobę. Zapisy są prowadzone drogą telefoniczną pod numerem 32 241 11 11 lub mailowo: imprezy@moris.chorzow.pl Limit miejsc to 20 rodzin na jednym obiekcie. Start imprezy o godzinie 10.00.

Chorzowskie Poszukiwanie Jajek Wielkanocnych - 20.03

20 marca chorzowianie ruszą na wielkanocne  poszukiwania. Cel: 1000 czekoladowych jajek.  Świąteczne słodkości schowane będą w trawie pod wieżą Szybu Prezydent. I Chorzowskie Poszukiwanie Jajek Wielkanocnych to impreza nawiązująca do znanego na Zachodzie zwyczaju szukania czekoladowych pisanek w zakątkach mieszkania lub ogrodu. Zabawa rozpocznie się o godz. 14.00, organizatorzy zachęcają poszukiwaczy do zabrania z domu koszyczków na słodkości. Po zakończeniu poszukiwań, na uczestników będzie czekać półtorametrowa pisanka do zdobienia. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Maluchy zawojują wybieg - 21.03

Kwiatowe kapelusze prezentowane będą na wybiegu. Będzie konkurs na najładniejsze nakrycie głowy, zabawy taneczne, potężna wiosenna wyklejanka – kolorowanka a na finał – taniec „Tęcza, tęcza cza, cza, cza z kolorowymi batutami i konfetti – tak Klub Malucha witać będzie wiosnę. - Nasi podopieczni uwielbiają się ruszać i przebierać dlatego organizujemy dla nich specjalny bal wiosenny – mówi Magdalena Sekułą, pełnomocnik prezydenta ds. aktywizacji społecznej. - To ma być dobra zabawa dla maluchów, którzy na co dzień uczestniczą w zajęciach Klubu Malucha. Bal Kwiatów odbędzie się 21 marca w Klubie Malucha w siedzibie Centrum Integracji Międzypokoleniowej przy ul. Dąbrowskiego 7. Start: 17.30.

VIII Chorzowskie Targi Edukacyjne - 21.03

21 marca między godziną 8.30 a 14.00 w budynku ZST Nr 2 przy ul. Powstańców 6a odbędą się targi edukacyjne organizowane dla uczniów III klas szkół gimnazjalnych. Każda szkoła pondgimnazjalna będzie prezentować swoją ofertę edukacyjną w odrębnej sali klasowej. Takie rozlokowanie uczniów szkół ponadgimnazjalnych ma zapewnić jak najlepsze warunki komunikacji oraz przepływu informacji między wystawcami a odwiedzającymi, a także uniknięcie chaosu i przekrzykiwania się. Taki zabieg sprawi, że uczniowie gimnazjów będą mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną w spokojnej i przyjaznej atmosferze. Ponadto indywidualny kontakt ucznia szkoły gimnazjalnej z uczniem szkoły ponadgimnazjalnej umożliwi uzyskanie odpowiedzi na nurtujące pytania. Warunkiem wzięcia udziału w targach jest zgłoszenie klasy bądź grupy do dnia 17.03 pod numer telefonu 500 707 719. targi edukacyjne zostały objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Chorzów.

Eliminacje do Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego – 22.03

Wydział Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta w Chorzowie oraz Miejski Dom Kultury Batory zapraszają do udziału w eliminacjach miejskich do 61. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i osób dorosłych. Recytatorska rywalizacja odbędzie  się 22 marca w Miejskim Domu Kultury Batory przy ul. Stefana Batorego 6 o godzinie 9.00. Karty zgłoszeniowe będzie można składać do 21 marca w MDK Batory lub w Wydziale Kultury, Sportu i Turystyki UM, w pokoju 313. Regulamin, karty zgłoszeń i inne informacje dostępne są  na stronie internetowej Regionalnego Ośrodka Kultury www.rok.katowice/OKR
    
Kontakt telefoniczny z organizatorami:
•    Wydział Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta w Chorzowie    32/4165313
•    Miejski Dom Kultury "Batory"    32/2460042      

Piłkarski Turniej Przedszkolaków - 22.03

Chorzowskie przedszkolaki będą ze sobą rywalizować na boisku. Już 22 marca o godzinie 9 w hali sportowej MORiS przy ul. Dąbrowskiego 113 odbędzie się turniej piłkarski, w któym wezmą udział wychowankowie 22 chorzowskich przedszkoli. Warto wspomnieć o tym, że skład każdej ośmioosobowej drużyny zasilą przynajmniej dwie dziewczynki. Wszyscy uczestnicy mogą liczyć na upominki, nagrody i udział w dodatkowych zabawach sportowych. Zakończenie turnieju planowane jest na godzinę 12.30.

Nagrody Korczakowskie 2016 - 23.03

23 marca w Sali Widowiskowej Chorzowskiego Centrum Kultury rozdane zostaną Nagrody Korczakowskie 2016.  Jest to impreza, która odbędzie się w Chorzowie już czwarty raz. Celem projektu jest uhonorowanie nie tylko nauczycieli chorzowskich szkół, ale również opiekunów i instruktorów zajęć pozalekcyjnych organizowanych przez chorzowskie stowarzyszenia. Nauczyciele oraz opiekunowie są nagradzani za wybitną działalność na rzecz dzieci i młodzieży, rozwijanie ich osobowości, kreatywności oraz za serce wkładane w pracę pedagogiczną. Impreza została objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Chorzów.


Chorzowskie Centrum Kultury, ul. Sienkiewicza 3

17.03 godz. 20.30 Kabaret Smile
18.03 godz. 18.00 Spotkanie z twórcami Chorzowskiej Grupy Plastycznej Krajcok’12
18.03 godz. 19.00 Pokaz przedpremierowy spektaklu Polityka
19.03 godz. 13.00 Inauguracja cyklu zajęć muzycznych Annum Kids
19.03 godz. 14.00 60 lecie Oddziału PTTK oraz Koła Przewodników Turystycznych w Chorzowie
19.03 godz. 17.00 Koncert Dominika Żukowska i Andrzej Korycki
19.03 godz. 19.00 Koncert inauguracyjny Annum Festival 2016
20.03 godz. 16.00 Spektakl Płaski Stokrotek
21.03 godz. 13.00 Pokaz biżuterii uczniów ZSP w Katowicach
22.03 godz. 18.00 Spektakl Rewizor
23.03 godz. 12.00 Gala Rozdania Nagród Korczakowskich
23.03 godz. 19.00 Premiera spektaklu Polityka


Miejski Dom Kultury "Batory", ul. Stefana Batorego 6

18.03 godz. 15.30 Nieletnie Kino w Batorym: Safari
18.03 godz. 18.00 Klub Filmowy Lokator zaprasza: Noc
19.03 Warsztaty Stowarzyszenia Trampolina: Układamy jadłospis – nauka komunikacji
20.03 godz. 10.00 Jarmark Rzeczy Ładnych
21.03 godz. 11.00 Rozstrzygnięcie konkursu Góra Pisanek
22.03 godz. 09.00 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski
22.03 godz. 10.00 Spotkanie Klubu Rozmaitości Kulturalnych Pegaz
22.03 godz. 18.00 Wernisaż wystawy Koła Fotografii Krajoznawczej PTTK Oddział Chorzów
23.03 godz. 17.00 Rozstrzygnięcie konkursu Sprostać Wierszem
23.03 godz. 18.00 Spotkanie członków Chorzowskiego Klubu Rowerowego


Starochorzowski Dom Kultury, ul. Siemianowicka 59

18.03 godz. 17.00 Starochorzowski Klub Podróżnika: Nez Perce. Indianie z Idaho – spotkanie z Janem Habdasem
19.03 godz. 10.00 Rodzinny Poranek Teatralny: Baśń o grającym imbryku
19.03 godz. 11.00 Jarmark świątecznych umiejętności
19.03 godz. 17.00 Miłość cię znajdzie: koncert wielkopostny Magdy Anioł oraz Duemila Quartet
23.03 godz. 10.00 Świątecznie-jajecznie: warsztaty plastyczne dla dzieci


Miejska Galeria Sztuki MM, ul. Sienkiewicza 3

29.02 – 25.03 - Henryk Ożóg – grafika
 

CHORZÓW W MEDIACH
 
Zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej www.chorzow.eu, profilu na Facebooku www.facebook.com/umchorzow i konta na Twitterze https://twitter.com/UMChorzow
Zapraszamy do oglądania relacji filmowych na stronie internetowej www.comtv.pl
Zapraszamy do oglądania najważniejszych wydarzeń w mieście z ostatniego tygodnia www.chorzowianin.pl

Najpopularniejsze

Warto zajrzeć