Informacja dot. płatności podatków za 2015 rok
2015-02-02

Urząd Miasta Chorzów, Wydział Podatków i Opłat Lokalnych i Wydział Księgowości, celem usprawnienia i ułatwienia wpłat podatków i opłat lokalnych uprzejmie informuje:

1. Wpłaty gotówkowe na rachunek bankowy nr 36 1050 1214 1000 0023 4669 2524, dokonywane w oddziałach ING Banku Śląskiego na terenie miasta Chorzowa są bezpłatne. Uiszczając podatek za pośrednictwem banku należy pamiętać, aby dokładnie wypełnić przelew, oznaczyć rodzaj wpłaty ( w przypadku podatków lokalnych /od nieruchomości lub od środków transportu/ należy oznaczyć numer ewidencyjny/okres /ratę/, lub numer rejestracyjny pojazdu, na który ma zostać zaksięgowana wpłata)  i starannie opisać dane wnoszącego opłatę. Wolnych od prowizji wpłat dokonać można:
•    w oddziale ING BŚL w Chorzowie przy ulicy Wolności 12
•    w oddziale ING BŚL w Chorzowie przy ulicy Gałeczki 36
•    w oddziale ING BŚL w Chorzowie przy ulicy Stefana Batorego 48

2. Możliwe jest dokonywanie wpłat w kasie Urzędu Miasta, jednakże przypominamy o konieczności zabrania ze sobą decyzji określających podatek, celem okazania w kasie  i zidentyfikowania podatnika /zeskanowania kodu kreskowego/. Kasy Urzędu są czynne w następujących dniach i godzinach:
•    od poniedziałku do środy od godziny 7:30 do 15:00,
•    w czwartek od godziny 7:30 do 17:00
•    w piątek od godziny 7:30 do 13:00

3. Możliwe jest dokonywanie wpłat w kasie Urzędu Stanu Cywilnego w Chorzowie przy ulicy Dąbrowskiego 24,  jednakże przypominamy o konieczności zabrania ze sobą decyzji określających podatek, celem okazania w kasie  i zidentyfikowania podatnika /zeskanowania kodu kreskowego/. Wpłaty przyjmowane będą w kasie USC w następujących dniach i godzinach:
•    od poniedziałku do środy od godziny 7:30 do 15:00,
•    w czwartek od godziny 7:30 do 17:00
•    w piątek od godziny 7:30 do 13:00

4. Możliwe jest dokonywanie wpłat w kasie Zakładu Komunalnego PGM w Chorzowie przy ulicy Bałtyckiej nr 8,  jednakże przypominamy o konieczności zabrania ze sobą decyzji określających podatek, celem okazania w kasie  i zidentyfikowania podatnika /zeskanowania kodu kreskowego/. Wpłaty podatkowe przyjmowane będą w kasie ZK PGM w następujących dniach i godzinach:
•    w poniedziałek w godzinach od 7:15 do 17:30,
•     od wtorku do środy w godzinach od 7:15 do 14:30,
•    w czwartek od 7:15 do 17:30
•    w piątek od 7:15 do 12:30

5. Możliwe jest dokonywanie wpłat u upoważnionych pracowników Administracji Domów Mieszkalnych, w siedzibie administracji.  Jednakże informujemy, że dla dokonania wpłaty u  pracownika ADM konieczne będzie okazanie decyzji określającej tytuł wpłaty.  Wpłaty przyjmować będą pracownicy:
•    ADM „Śródmieście”, Chorzów ul. Styczyńskiego 2
•    ADM „Różanka”, Chorzów ul. Szopena 11a
•    ADM „Ruch”, Chorzów ul. Zawiszy Czarnego 3
•    ADM „Hajduki”, Chorzów ul. Jubileuszowa 8
•    ADM „Chorzów Stary”, Chorzów ul. Kasprowicza 11
•    ADM „Chorzów II”, Chorzów ul. 3-go Maja 28
    Wpłaty przyjmowane będą w administracjach, w następujących dniach i  godzinach:
•    w poniedziałek w godzinach od 7:15 do 17:30,
•    od wtorku do środy w godzinach od 7:15 do 14:30,
•    w czwartek od 7:15 do 17:30
•    w piątek od 7:15 do 12:30

Mając jednak na uwadze kumulację terminów wpłat w I kwartale roku i co za tym idzie,  znaczne obciążenie kas w tym okresie, uprzejmie informujemy, że wpłata dokonywana w tym okresie w kasach Urzędu Miasta, może wiązać się z koniecznością oczekiwania.