Konkurs na opracowanie koncepcji zagospodarowania Rynku
2014-06-30

30 czerwca rusza konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej zagospodarowania płyty Rynku wraz z otoczeniem. Zadaniem uczestników konkursu jest przedstawienie nowego sposobu zagospodarowania tej przestrzeni ze szczególnym uwzględnieniem przebudowy Rynku. Oczekiwane jest pokazanie struktury oraz nowych sposobów użytkowania budynków i działek przylegających do Rynku. W opracowaniu należy uwzględnić relacje z otoczeniem i dzielnicami miasta w aspektach społecznych, funkcjonalnych i przestrzennych.

Za przeprowadzenie konkursu odpowiedzialny jest Wydział Architektury, Budownictwa i Gospodarki Przestrzennej Urzędu Miasta w Chorzowie (szeja_a@chorzow.eu).

Przebieg oraz założenia koncepcji określa regulamin (do pobrania ze strony wraz z załącznikami):

regulamin.pdf

załącznik_Nr_1.pdf

załącznik_Nr_2.zip

załącznik_Nr_2_symbole.zip

załącznik_Nr_3.pdf

załącznik_Nr_4.pdf

http://eurzad.chorzow.eu/zalacznik_5.zip

załącznik_nr_6.pdf

załącznik_Nr_7.pdf

załącznik_Nr_W1.doc

załącznik_Nr_W2.doc

załącznik_Nr_W3.doc

załącznik_Nr_8.pdf


Ostateczny termin przyjmowania zgłoszeń do udziału w konkursie mija 18 lipca 2014r. do godz. 14.00.

Zwycięzcę konkursu wyłoni siedmioosobowy Sąd Konkursowy, w skład którego weszli architekci, planiści i urbaniści, przedstawiciele miasta (z-ca prezydenta, naczelnik Wydziału Architektury, Budownictwa i Gospodarki Przestrzennej UM Chorzów oraz pracownik Wydziału Inwestycji i Zasobów Komunalnych) oraz przedstawiciel Stowarzyszenia Moje Miasto.

Rozstrzygnięcie konkursu przewiduje się do 14 października 2014r.

Pytania i odpowiedzi dotyczące konkursu: http://chorzow.eu/aktualnosci/2800-konkurs-na-przestrzen-w-rejonie-rynku-pytania-i-odpowiedzi.html

Najpopularniejsze

Warto zajrzeć